Tuleviku linn

Helsingi laiendab nutikaid lahendusi ka teistesse linnaosadesse

Foto: City of Helsinki.

Helsingi linnaosades Jätkäsaaris ja Kalasatamas kasutusel olevaid nutikaid linnalahendusi hakatakse nüüd juurutama ka teistes Soome pealinna kogukondades, eesmärgiga muuta kodanike elu ja teenuste planeerimine mitmekesisemaks ning tõhusamaks.

Süsinikuneutraalse tuleviku edendamine

Mitmete uute nutikate arendusprojektidega tehakse algust Helsingi erinevates linnaosades: Malmis, Pasilas, Mellunkyläs ja Malminkartano-Kannelmäkis, milles kutsutakse osa võtma ka kohalikke elanikke.

Helsingi arendusprojekte viivad läbi linna innovatsiooniorganisatsioon Forum Virium Helsinki koostöös Helsingi linna majandusarengu osakonnaga. 

Forum Virium on juba kahes erinevas linnaosas rakendanud mitmesuguseid nutikaid energia-, liikumis- ja igapäevateenuseid.

2023. aasta detsembrini kestva projekti raames plaanitakse rakendada kõige innovaatilisemaid lahendusi mitmes valdkonnas. Iga linnaosa on valinud mitu erinevat valdkonda, millele enim keskenduda kavatsetakse:

  • Malmi: nutikas valgustus, tänavaruumi analüüs ja elanike kogemus
  • Pasila: 5G tehnoloogia ja linna infomudel
  • Malminkartano-Kannelmäki: rajatiste, valgustuse, toidu ja rohelise infrastruktuuri jagamismajandus
  • Mellunkylä: puitkonstruktsioon, kulutõhus süsiniku neutraalsus, nutikad eluasemelahendused ja koostöö elamuettevõtetega

Lisaks kodanikele ja töötajatele osalevad projektis ka kohalikud ettevõtted, erinevad linnaarendusele keskenduvad linnaüksused ning teadusasutused.

Algatuse eesmärk on suurendada linna, ettevõtete ja elanike arusaama uutest tehnoloogiatest, näiteks nutikad ja puhtad lahendused, mis hõlbustavad süsiniku neutraalsust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.