Tuleviku linn

Helsingi pakub parima küttelahenduse eest miljon eurot

Majakatused Helsingis.Foto: Scanpix/Yuval Helfman.

Tänavu veebruaris kutsuti inimesi osa võtma ülemaailmsest konkursist Helsinki Energy Challenge, mille eesmärk on leida linna kütmiseks süsinikuneutraalne lahendus, mis ületab biomassi põletamise koguse.

Helsinki Energy Challenge’i võitja ehk parima lahenduse välja pakkunud osaleja saab auhinnaks miljon eurot. 

Helsinki Energy Challenge’i konkursile on võimalik registreerida kuni käesoleva aasta 30. septembrini. Praeguseks on ülemaailmne konkurss meelitanud osalejaid enam kui 13 riigist, sealhulgas Kanadast, Austriast, Portugalist ja Soomest. 

Finalistid kuulutatakse välja tänavu 6. novembril ning edukad meeskonnad saavad oma lahenduse arendamise jätkamiseks 10 000 eurot toetust. 

Samuti kutsutakse osalejad Helsingisse või osa võtma virtuaalsest laagrist, kus nad saavad oma ideede ja lahenduste edasiarendamiseks rohkem teavet, teadmisi ja juhendamist ning luua võrgustikke.

Tööde lõppesitlused toimuvad järgmise aasta 22. veebruaril. Pärast seda, kui rahvusvaheline ekspertrühm on andnud võistlustöödele oma põhjaliku hinnangu, kuulutatakse 2021. aasta märtsis välja ühe miljoni euro suuruse peapreemia võitja.

Jätkusuutliku tuleviku nimel on Helsingi seadnud eesmärgiks vabaneda 2029. aastaks söeküttest ja olla 2035. aastaks süsinikuneutraalne.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.