Tuleviku linn

Helsingis alustavad tööd elektrilised isejuhtivad tänavapuhastusmasinad

Foto: Trombia Technologies.

Teehooldustehnoloogia arendamisega tegelev Soome ettevõte Trombia Technologies tutvustas hiljuti maailma esimest täiselektrilist isejuhtivat tänavapuhastusmasinat.

Firma soovib uue tehnoloogiaga vähendada süsinikdioksiidi heidet aastas kuni 3 miljonit tonni.

Eesmärk on kaotada diislikütusel töötav rasketehnika 

Ettevõte teatas, et nende uus isejuhtiv tänavapuhastusmasin on kogu rasketehnikatööstuses maailma esimene elektriline sõiduk, mis pakub diislikütusel töötavatele masinatele konkurentsi nii jõudluse kui ka võimsuse poolest.  

Täiselektriline tänavapuhastusmasin suudab väidetavalt ise hakkama saada kõikides kaasaegsetes nutilinnades ja tööstuspiirkondades, ning seda hoolimata ilmast. 

“Praegune tänavapuhastusmasinate tehnoloogia tugineb imemisvõimele, mis leiutati 1950. aastatel. Me lihtsalt ei saa sellise vananenud lahendusega minna 2020. aastate rohelisse ja jätkusuutlikku ajastusse,” sõnas Trombia Technologiese tegevjuht Antti Nikkanen.

Kõigi eelduste kohaselt toob ettevõte isejuhtiva süsinikuvaba puhastusmasina Soome tänavatele 2021. aastal. Esialgu on tegemist katseprogrammiga, mille eesmärk on arendada toodet ja mudelivalikut. Masstootmisse jõuab masin 2022. aasta alguses.

Uus ärimudel

Lisaks plaanib Trombia Technologies rakendada ärimudelit, mis kiirendaks diislikütusel töötavate masinate väljavahetamist.

“Oleme püüdnud välja arvutada tänavapuhastustoimingute kogukulusid ruutmeetri kohta ja võime juba praegu öelda, et Trombia Free vähendab neid kulusid märkimisväärselt,” ütles Nikkanen. Selline ärimudel võimaldab töövõtjatel ja operaatoritel uued elektrilised tänavapuhastusmasinad kiiremini kasutusele võtta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.