Helsingis ei hukkunud möödunud aastal ükski jalakäija

Foto: Shutterstock.

Helsingi linnavalitsuse teatel ei hukkunud möödunud aastal Soome pealinnas liikluses ühtegi jalakäijat.

Linnavalitsus on õnnetuste statistikat kogunud aastast 1960 ja selle aja jooksul pole nähtud ühtegi aastat, mil ükski jalakäija liikluses oma elu ei kaotanud. Andmete järgi hukkus Helsingis 2019. aastal liikluses kolm inimest: üks autojuht ja kaks mootorratturit.

Hukkunute arvu poolest oli 2019. aasta seni mõõdetud aja parim aasta, kui mitte arvestada 2016. aastat, mil liikluses samuti kolm inimest hukkus.

Möödunud aastal said Helsingis liikluses vigastada üle 400 inimese, kellest pea 80 olid jalakäijad. Arvesse tuleb võtta, et paljudest väiksematest vigastustest ei teatata sageli politseile, mis võib statistikat mõjutada. Liiklusõnnetuste alla ei kuulu see, kui jalakäijad libisevad ja kukuvad.

Helsingi liikluses hukkuvate inimeste hulk on viimaste kümnendite jooksul märkimisväärselt vähenenud. 1980ndatest kuni 90ndate alguseni hukkus aastas keskmiselt 20-30 inimest. Peale seda perioodi on surmade hulk aga selgelt langema hakanud.

2010ndate alguses hukkus pealinna liikluses keskmiselt seitse inimest aastast. Igal aastal on enamik hukkunutest olnud jalakäijad. Praeguse arvestuse kohaselt on halvim aasta 1965, mil liikluses hukkus Helsingis 84 inimest.

Uued sõidupiirangud paistavad vilja kandvat

Helsingi linnavalitsus otsustas 2018. aastal vähendada kiiruspiiranguid ning uued piirangud jõustusid möödunud aasta alguses. Hetkel on elamupiirkondades ja kesklinnas keskmiseks kiiruspiiranguks 30 km/h. Peatänavatel on äärelinnas sõidupiiranguks 50 km/h ja linna keskmes 40 km/h.

Linn alustab tänavu ka 70 uue liikluskaamera paigaldamist ja ohtlike ülekäiguradade parandamist, et jalakäijate liiklemist ohutumaks muuta. Liikluses hukkunute info pärineb politseile teatatud liiklusõnnetustest ja võib linnavalitsuse teatel veel muutuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.