Tuleviku linn

Hiina tuletõrjujad hakkavad kustutustöödel droone kasutama

Foto:EHang.

Hiina firma EHang, kes on eelkõige tuntust kogunud laiaotstarbeliste autonoomsete lennumasinate ehitamisega, esitles äsja oma uut, pilvelõhkujatele spetsialiseeritud tuletõrjedrooni, vahendab Intelligent Aerospace.

Linnastumine ning ehitiste tihedus suurlinnades aina kasvab, mis omakorda toob seal kaasa suurema tuleohtlikkuse ning raskusi võimalike tulekahjude kustutamisel. Eriti tõsine on see probleem Aasias, kus just tornmajad tihtipeale punase kuke ohvriks langevad.

EHangi loodud mudel 216F ongi disainitud just kõrghoonetes tule tõrjumiseks. Tuledroon suudab tõusta kuni 600 meetri kõrgusele ning võtta endaga kaasa maksimaalselt 150 liitrit kustutusvahtu ning kuus kustutuspommi.

Varustuse nimekiri sellega ei piirdu: leekide identifitseerimiseks kasutab 216F spetsiaalset kaamerat ning kui tuli peaks lõõmama akna taga, hävitab droon spetsiaalse haamriga klaasid ning asub kustutustöödele.

Droonide tegevusraadius ümber depoo või kontrollija on viis kilomeetrit ning nad suudavad tööd teha ka mitmekesi koos. Droonide loojate sõnul on need eriti efektiivsed siis, kui tuletõrjujatel läheb sihtpunkti jõudmiseks rohkem aega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.