Tuleviku linn

Hispaania linnas alustab tööd Euroopa esimene täissuuruses isejuhtiv elektribuss

Foto: Irizar.

Hispaania linnas Málagas hakkab mööda tänavaid ringi vurama isejuhtiv täiselektriline buss. Tegemist on esimese linnaga Euroopas, mis võtab kasutusele taolise bussiteenuse, vahendab Cities Today.

60-kohaline buss on varustatud erinevate andurite ja kaameratega, mis kasutavad marsruudi täiustamiseks tehisintellekti abi. Isejuhtiv elektribuss hakkab inimesi sõidutama kuus korda päevas, kaheksa kilomeetri pikkusel linnalõigul. 

Lisaks suudab buss suhelda ka fooridega, mis tänu anduritele hoiatavad bussi, kui foorituli on muutumas punaseks. “”Buss teab kogu aeg, kus ta asub ja mis on selle ümbruses,” sõnas Hispaania transpordiettevõtte Avanza lõunapoolse divisjoni juht Rafael Durban Carmona.

Tegelikult on bussi rooli taga ka juht, kes saab vajadusel võtta juhtimise üle. Seda seepärast, kuna Hispaania seadused keelavad hetkel sõidukitel ilma järelvalvelise isikuta ringi sõita. 

Hulga teisi Euroopa linnu, sealhulgas Kopenhaagen ja Hamburg, on juba tänaseks päevaks läbi viinud katseid isejuhtivate bussidega. Küll aga on katses osalenud peamiselt ainult kaheksakohalised elektribussid. Málagast sai esimene linn, kes võttis kasutusele tavalise suurusega liinibussi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.