Tuleviku linn

Huawei tahab uue platvormiga nutikate linnade arendamise enda peale võtta

Huawei sihiks paistab olevat nutikadele linnadele ühise platvormi loomine, kirjutab Techradar.

Nimelt on tehnikahiiglane avalikustanud just selleks eesmärgiks mõeldud platvormi nimega Digital Platform, mis peaks valitsustel ja muudel organisatsioonidel aitama arendada ja testida nutikasse linna mõeldud tehnoloogiaid ja lahendusi.

Sealhulgas toetab platvorm näiteks tehisintellekti, hübriidse pilveteenuse ja IoT tehnoloogiaid. Platvormil on olemas nutikas juhtimiskeskus, mille abil on võimalik videole ja andmesensoritele toetudes luua reaalajas muutuv 3D-kaardistik, et võimalikke probleeme – näiteks ummikud või heitgaaside rikkaid alasid – ennetada ja lahendada.

Süsteemil on olemas ka võimekus tehisintellekti abil minevikutrendidele toetudes tulevikus tekkivaid võimalikke probleeme ennustada.

Smart City Expol esitletud platvorm on Huawei esindajate sõnul juba üle 160 linnas ja 40 riigis kasutuses, sealhulgas näiteks Duisburgis Saksamaal ning Sardinias Itaalias. Samuti peaks olema võimalik platvormi kohandada vastavalt linna vajadustele, lisades või eemaldades seega kõiksugu funktsioone ja teenuseid.

Firma eesmärgiks on digitaalse platvormi abil pakkuda veelgi enamatele linnadele nutikate lahenduste alustala, et ülemaailmselt nutikaid linnasid edasi arendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.