Tuleviku linn

Iidne Hiina linn Xi’an kasutab liikluse parandamiseks uut nutikat kaamerasüsteemi

Foto: Hikvision

Üks Hiina vanimaid linnu Xi’an plaanib kasutama hakata uut intelligentset liikluskorraldussüsteemi, mis aitaks parandada liiklusvooge ning vähendada ummikuid.

Nimelt piiravad kõrged ja iidsed müürid linna igapäevast liikumist ning mis peamine – selle kasvavat liiklust. Hetkel tohivad autod siseneda ja väljuda ainult läbi linnaväravate, kuid 3 miljoni sõidukiga linnas põhjustab piiratud sissepääsu arv suuri ummikuid.

Probleemi lahendamiseks pöördus Xi’ani linnaliikluse amet videovalve seadmete tootja Hikvisioni poole. Uus süsteem kasutab tehisintellekti toega videot liikluse tuvastamiseks. 

Uus liiklussüsteem analüüsib üksikasjalikult andmeid Xi’ani linna liikumise kohta ning kasutab neid linna liikluse sujuvamaks muutmiseks kolmel viisil.

Põhjalik liiklusrikkujate jälgimine

Linna politseinikud paigaldavad Hikvisioni kontrollpunktide juurde kaamerad, mis suudavad tuvastada liikluses ebaseadusliku käitumist. Näiteks punase tulega ristmikult üle sõitmist, keelatud pöörete tegemist ja valesti sooritatud sõiduraja vahetust.  

Visuaalselt integreeritud juhtimisplatvorm

Kõik andmed liiklusintsidentide kohta kuvatakse reaalajas juhtimiskeskuse suurel ekraanil. Liiklusintsidendi korral saadab juhtimiskeskus automaatselt lähimale liikluspolitseinikele sõnumi, mis võimaldab neil kiiresti sündmuspaigale jõuda.

Veelgi olulisem on, et süsteem kasutab arenenud masinõppe võimekust, mis annab ülevaate ummikute mustritest, et tuvastada võimalikud liiklussündmused enne nende toimumist.

Liiklusvoo hõlbustamine nutika signaalijuhtimisega

Xi liikluse korraldamise meeskond rakendab liiklusvoo parandamiseks ka ummikute korraldust, peamiselt signaalide ajastamise optimeerimise kaudu.

Kasutades videokaameraid koos liitreaalsuse (AR) tehnoloogiaga, analüüsib süsteem liiklusvoo andmeid ja muudab dünaamiliselt signaaltulede ajastust. See jälgib reaalajas liiklusvoogu, kolonni pikkust ja keskmist sõidukiirust ristmike kõikides suundades, kohandades signaali ajastamist liiklusvoo optimeerimiseks automaatselt.

Linnavõimud teatasid, et ainuüksi nutikas signaalkontroll on testimisel suurendanud liiklusvoogu ligi 10 protsenti ning teekonna keskmine sõiduaeg on vähenenud umbes 12 protsenti.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.