Tuleviku linn

Iisraeli startup arendas välja tehnoloogia, mis suudab tuvastada isegi varjatud jalakäijaid

Tulevik võib küll isejuhtivate autode päralt olla, kuid nende laiemaks kasutuselevõtuks on veel suuri tehnoloogilisi edusamme vaja teha ning seda mitte ainult autotootjatel.

Iisraeli startup Viziblezone teatas, et on valmis saanud prototüübiga tehnoloogiast, mis suudab tuvastada jalakäijaid kuni 150 meetri kauguselt ja seda isegi juhul kui nad seisavad hoonete või teiste sõidukite taga. Firma teatel on hetkel olemas küll mitmeid lahendusi, mis on mõeldud sõidukilt-sõidukile õnnetuste vältimiseks, kuid teisalt on turul puudus sõiduk-jalakäija õnnetuste ennetussüsteemidest.

WHO andmetel hukkub liiklusõnnetuste tagajärjel iga-aastaselt umbes 1,35 miljonit inimest ning ülemaailmselt moodustavad hukkunutest ligi poole just jalakäijad ja jalgratturid. Seetõttu on oluline, et autode tehnoloogiliste arenduse juures pannakse rõhku ka jalakäijate ohutusele, mida Viziblezone püüabki teha.

Põhimõtteliselt kasutab Viziblezone’i tehnoloogia jalakäijate nutiseadmeid, et tuvastada, kus inimesed parajasti tänavapildis asuvad. Tehnoloogia suudab jalakäijate signaale tuvastada kuni 150 meetri kaugusele ning töötab iga ilma ja nähtavusega. Startup plaanib valmis saanud tehnoloogiat telefonitootjatele tasuta jagada ning küsida igasse sõidukisse paigaldatud seadme pealt ühekordset litsentsitasu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.