Tuleviku linn

Iisraelis hakati elektribusse laadima tee sisse ehitatud juhtmevabade laadijatega

Tel Avivi üliõpilased saavad nüüd sõita ülikooli rongijaamast Klatzkini terminali bussiga, mida laetakse sõidu ajal tänava all olevate elektrikaablite abil. Esialgu katsetatakse uudset lahendust 600-meetrisel teelõigul.

Tegu on Iisraeli ettevõtte ElectReon, bussifirma Dan ja Tel Avivi linnavalitsuse pilootprojektiga. Busside juhtmevabaks laadimiseks kasutatakse teede alla paigutatud mähiseid, mis on ühendatud elektrivõrku. Vastuvõtjad on kinnitatud ühissõidukite alla, kirjutab World Highways

Linn kaalub tehnilise lahenduse laiendamise võimalust ka mujale ning ka teistele sõidukitele nagu rekkad ning era- ja isesõitvad autod.

Pilootprojekt on osa linnavalitsuse plaanist kasutada rohkem elektrisõidukeid ning parandada õhukvaliteeti. Tel Avivi abilinnapea Meital Lehavi, kes vastutab transpordi valdkonna eest, ütleb, et teede elektriliseks muutmine kiirendab üleminekut elektrilistele bussidele ning vähendab vajadust laadimispunktide järgi.

ElectReonil on käsil sarnane projekt ka Rootsis, kus laetakse sama meetodiga rekkaid linnadevahelisel teel. Aasta tagasi katsetati traadita laadimise tehnoloogiat 20-meetrisel lõigul Iisraeli Vahemereäärses regioonis Beit Yanais Renault Zoe’iga. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.