Tuleviku linn

Indias asuv Pune saab 1000 nutikat korterit

Idniasse Pune'i ehitatakse 1000 tarka kodu.Foto: Shutterstock

SmartCitiesWorld vahendab, et koostöös kinnisvarakontserniga Kolte Patil Developers ehitab targa kodu süsteemi arendaja Planet Smart City Pune’i 1000 taskukohase hinnaga tarka eluaset.

Korterite pindala on ühtekokku 21 000 ruutmeetrit. Töödega loodetakse alustada selle aasta kolmandas kvartalis.

Targad lahendused taskukohaseks

Planet Smart City missioon on muuta nutikad lahendused kättesaadavamaks ning senisest taskukohasemaks, integreerides olemasolevad targad tehnoloogilised lahendused suurtesse kinnisvara arendusprojektidesse.

Pune’i kodudes on ühendatud kaasaegne funktsionaalne disain keskkonnalahenduste ja asjade Interneti (IoT) tehnoloogiaga. Targas lahenduses on integreeritud võrgud, koduautomaatika, õhukvaliteedi kontrollsüsteemid, turvalisus ja palju muud.

Eesmärgiga parandada elukvaliteeti ja tugevdada kogukonda, võimaldatakse elanikele ka juurdepääs paljudele jagatud teenustele. Teenuseid saab kasutada tasuta rakenduses Planet App. Sama äpi kaudu saab hallata ka nutikodusid, suhelda jagamismajandusega ja üksteisega kogukonna tegevuste koordineerimiseks.

Planet Smart City globaalne tegevjuht Giovanni Savio ütles, et Pune’i ettevõtmine on nende esimene kinnisvaraprojekt Indias pärast hiljutist laienemist sinna ning koostööd tehakse ka riigi valitsusasutustega.

India turule laienemine toetab Planet Smart City ambitsioonikat plaani olla 2023. aasta lõpuks osaline 30 suuremahulise nutika elamuprojekti juures.

Brasiilias lahendus juba olemas

Planet Smart Cityl on varasemast ette näidata kogemus kahe Brasiilia nn minilinna arendusega: Smart City Laguna, mida ettevõte ise nimetab esimeseks nutika taskukohase eluaseme projektiks maailmas ja Smart City Natal. Mõlema nimetatud linna arendamist alustati nullist.

Planet Smart City strateegiajuht Alan Marcus selgitas väljaandele, et arendused on suunatud madalama sissetulekuga spetsialistidele, kelle sissetulek ei pruugi olla pangalaenuga kodu ostmiseks piisavalt suur. Ta lisas, et Planet Smart City ambitsioon on tavaliste majade ehitamise asemel luua elamusi.

“Ehitiste füüsiline väljanägemine muutub aina vähem tähtsaks. Näeme, et isegi eakamad väärtustavad aina enam mugavust ja häid kogemusi. Ning noored pered, kellel pole just üleliia raha, tahavad elada kogukonnas, millega nad tunnevad end seotuna,” tõi Marcus välja kinnitades, et kõike seda pakub Planet Smart City nutikodu lahendus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.