Tuleviku linn

Inglismaal katsetatakse rohealadel uudseid maasoojuspumpasid

Foto: Pixabay

Elumajade soojustamisele on äsja leitud uudne lahendus, mis seisneb soojuspumpade paigaldamises parkide ning rohealade maapinna alla. Ühendkuningriigi näitel suudaks selline teguviis vähendada soojusnõudlust lausa 10 protsendi võrra, paisates õhku ligi 8 miljonit tonni CO2 vähem.

Powering Parks nimelise projekti raames läbiviidud uuringu põhjal oleksid soojuspumbad hoopis keskkonnasõbralikumad kui gaasiboilerid. Lahendus aitaks võidelda kliimamuutustega, parendada õhukvaliteeti ning tuua kohalikele omavalitsustele ning eraparkidele lisasissetulekut.

Inglismaal võidaks unikaalsest soojuslahendusest enim just Birminghami linn, kellel on kõige rohkem selleks sobivaid rohealasid. Londoni Richmondi linnaosa on uuringu andmetel samuti tänu oma parkiderohkusele soojuspumpade installeerimiseks sobiv.

Esimest pumpa katsetatakse Hackney nimelises asulas, tõestamaks et selline lahendus tõesti töötab ning saadud informatsiooni jagatakse vastavatele ametitasutustele. Praegusel hetkel tuleb üks kolmandik kõikidest Ühendkuningriigi kasvuhoonegaasidest just soojatootmisest, mistõttu on maaalused pumbad üks parimaid võimalikke lahendusi kliimasoojenemise vastu võitlemiseks.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses