Tuleviku linn

Jaapanis võetakse kasutusele sularahaautomaadid, mis tuvastavad kliente näo järgi

Fotod: NEC Corporation.

Mitmetes linnades ja riikides arutatakse näotuvastuse ja sellega seotud privaatsusküsimuste üle, kuid see ei tähenda, et tehnoloogia edasi ei arene. Ehtsaks näiteks on Jaapan, kus Seven Bank hakkab lähiajal traditsioonilisi sularahaautomaate näotuvastusega varustatud ATM-idega asendama.

Koostöös NEC Corporationiga hakatakse järgmisest kuust paigaldama uusi sularahaautomaate, milles on olemas biomeetrilise autentimise tehnoloogia ja QR-koodide lugeja. Uute sularahaautomaatidega katsetatakse esmakordselt Jaapanis ka otse automaadist pangakonto avamise võimalust.

NECi andmetel on uute finantsteenuste loomiseni ja olemasolevate teenuste efektiivsemaks muutmises oluline roll just tehnoloogilistel innovatsioonidel, nagu näiteks FinTech. Firma andmetel on biomeetria, tehisintellekti, IoT ja teiste tehnoloogiate arengute tõttu sularahaautomaat suuteline inimese identiteeti näotuvastuse abil kinnitama.

Panga kliendid saavad varem arvutisse või nutitelefoni sisestatud andmete põhjal spetsiaalse QR-koodi, mille abil on võimalik oma identiteeti kinnitada.

Lisaks kasutavad automaadid tehisintellekti ja IoT-d, et sularaha nõudlust täpsemalt ennustada ja ATM-i rikete põhjuseid välja selgitada. Uued ATM-id tarbivad ka vähem elektrit ning nende CO2 heited on eelmistest 40% võrra madalamad.

Uued sularahaautomaadid jõuavad Tokyos lõplikult kasutusse 2020. aasta suve lõpuks ja üleriigiliselt 2024. aasta lõpuks.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.