Tuleviku linn

Kanada linnas saavad elanikud kaardilt näha, millised teed on parasjagu lumest koristatud

Foto: Shutterstock.

Kanadas Kingstoni linnas käivitati uus lume koristamise projekt, mille raames paigaldati valitud lumesahkadele IoT andurid, et sedasi koristustöid kaardistada.

Linnaelanikud saavad nüüd tänu sensoritele linna kodulehel asuvalt kaardilt näha, millised teed on parasjagu puhtad ja millised koristamata. Samuti saab näha, millal mõnda teelõiku viimatu koristati, et sedasi oma teekondi planeerida.

Kingstoni linnaelanike jaoks on suured lumesajud talviti sagedane nähtus ning linnavalitsuse teatel on 29 suuremat sahka ja 16 kõnniteede koristajat talvisel ajal pidevalt töös, et linna 1800 kilomeetrit sõidu- ja 600 kilomeetrit kõnniteid puhtana hoida. Samas on osa linnaelanike väljendanud arvamust, et puhastusteenustest ei piisa ikkagi.

Rohelisega on märgistatud vähem kui 4 tundi, lillaga 4-8 tundi tagasi ja punasega 16-24 tundi tagasi saha poolt puhastatud teed.Foto: kuvatõmmis.

2018. aastal liitus linn koostöös Belliga Nutilinna pilootprojekti, mille raames võetakse kasutusele uusi nutikaid lahendusi. Hetkel pole IoT sensoreid kõikidele sahkadele paigaldatud, kuid juba praegu saavad elanikud tänu Belli nutilinna platvormile kogutud andmetele sahkade tehtud tööd näha.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.