Tuleviku linn

Kanadas toimus maailma esimene edukas elektriline kommertslend

Foto: MagniX

Ligi poole miljonilise aastase reisijahulgaga Kanda väikelennufirma Harbour Air tegi äsja ajalugu, sooritades äsja maailma esimese elektrilise kommertslennureisi. Reis kestis 15 minutit piki Fraseri jõge ning selleks kasutati elektrilist vesilennukit, mille ehitas MagniX.

Ettevõtete sõnul näitas ajalooline uue elektrilise lennundusajastu algust. Elektrilennukitel on konventsionaalsete õhusõidukite ees palju eeliseid tänu keskkonnasõbralikkusele ja madalamatele ülalpidamiskuludele. Hetkel on elektrilennukite arendus küll veel lapsekingades, sest praegu nõuavad lennukid veel suuri akusid ning mootoreid, mis muudavad lendamise keerulisemaks.

Elektrilennuki ehitamisel võeti aluseks 62-aastane DHC-2 de Haviland Beaver vesilennuk, millel aitas õhku tõusta 750 hj elektrimootor. Harbour Airi sõnul soovib ettevõte muuta lähitulevikus kogu oma lennupargi elektriliseks, esialgsete arvutuste järgi võtaks see aega vähemalt kaks aastat.

Lisaks elektrikomponentide raskusele on hetkel veel probleemiks ka lennukaugus, mis on praegu piiratud maksimaalselt 160 kilomeetrini. MagniX esindaja sõnul pole lennukaugus hetkel veel see mida nad sooviksid, ent sellest piisab revolutsiooni algatamiseks.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses