Tuleviku linn

Kanada metropol Edmonton katsetab linnatänavatel adaptiivset liiklussüsteemi

Foto: Valery Sharifulin/TASS

Kanada linn Edmonton on võtnud omale eesmärgiks välja arendada töötav ja tark transpordivõrk ning selleks tarbeks on linn tänavatele installeerinud kohanduvad valgusfoorid ning liiklusmärgid.

Uus tehnoloogia korraldab linnaliiklust läbi kaamerate ja andurite, mis edastavad ristmikele signaale vastavalt liikluskoormusele. Projekti maksumuseks on 750 000 dollarit ning see hõlmab endas pea kõikide suuremate linnasiseste ristteede võrku ühendamist.

Foto: Jason Franson/The Canadian Press

Jalakäijate puhul töötab süsteem näiteks soojustundlikult. Sensorid tunnevad ülekäigurajale läheneva kõndija ära ning peatavad seejärel autoliikluse. Kuniks jalakäijaid ei ole, on autoteed rohelise laine peal.

Targa liikluse katseperiood algas sel sügisel ning eriti suure jälgimise all on koole ümbritsevad piirkonnad. Linn on ka üheks Kanada suurimaks meelelahutuskeskuseks, võõrustades hokimänge, kontserte ning muid suuri üritusi.

Edmontoni linnavalitsus näeb seda hea võimalusena adaptiivse liiklusreguleerimise katsetamiseks. Programm kestab kolm kuud ning positiivseid katsetulemusi loodetakse näha enne järgmise aasta kevadet.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.