Tuleviku linn

Kanye West tahab kodututele Star Warsi stiilis maju ehitama hakata

Kanye West.Foto: Scanpix/AP/Amy Harris.

Tuntud USA räppar Kanye West on võtnud sihikule kinnisvaraturu ning on avaldanud soovi hakata ehitama taskukohaseid Star Warsist inspireeritud hooneid, kus saaksid elama asuda kodutud inimesed.

West on oma kinnisvaraäri nimetanud Yeezy Home’iks ning kuigi praeguseks on räppar vihjanud oma plaanide kohta mitmele väljaandele, on detailid suhteliselt hägused. Teada on see, et kavas on ehitada pooleldi maa-alused kupliga hooned. Forbesile antud intervjuus mainis West, et inspiratsioon uute hoonete jaoks on tulnud Star Warsi saagast tuntud Luke Skykwalkeri koduplaneedi Tatooine’i arhitektuurist.

Kinnisvarast on West rääkinud juba pikemat aega. Möödund mais teatas ta Twitteris, et tema kinnisvarafirma Yeezy Home otsib arhitekte ja tööstusdisainereid, kes tahavad maailma paremaks muuta. Kuu aega hiljem postitas – ja kohe ka kustutas – esimesed renderdused taskukohastest majadest Instagrami.

Droonipilt Kanye Westi rajatavatest hoonetest, mis on inspireeritud Luke Skywalkeri lapsepõlvekodust.Foto: Scanpix/SWNS.

Kanye West ei ole ainuke ülirikas, kes oma tähelepanu “maailma parandamise” poole suunanud on. Jääb näha, kuidas West peagi esile kerkivad probleemid, mis võivad puudutada näiteks ehituslubasid, lahendab ning kas kogu projektist ka inimestele reaalset kasu on.

Elon Musk soovib Neuralinki abil luua tehnoloogia, millega saab luua otseühenduse inimaju ja arvutite vahel ning ettevõtja Boring Company on loodud inimeste liiklusmuresid lahendama. Microsofti looja Bill Gates on oma tuumareaktori ettevõttesse TerraPower suunanud pool miljardit dollarit, eesmärgiga võidelda kliimamuutuste vastu. Amazoni looja Jeff Bezos on sarnaselt Muskiga võtnud sihikule kosmose ja suunanud miljoneid oma kosmosefirmasse Blue Origini.

Droonipildid Kanye Westi rajatavatest hoonetest, mis on inspireeritud Luke Skywalkeri lapsepõlvekodust.Foto: Scanpix/SWNS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.