Tuleviku linn

Kiika sisse: Elon Musk esitles esimest Boring Company tunnelit, kus autod abiratastega vurama hakkavad

Foto: kuvatõmmis.

Los Angeleses esitleti teisipäeval esimest Elon Muski Boring Company tunnelit, mis peaks tulevikus lahendama ummikute ja liigse liikluse probleemi, viies autot hoopis maa alla.

Algselt planeeritud “elektriliste rulade” ehk rööbastel platvormide plaan on nüüdseks asendatud isejuhtivate elektriautodega. Tesla elektriautod saavad tunnelis sõita koos spetsiaalsete “abiratastega”, mis kaitsevad sõidukit vastu tunneli ääri minemast. Sellised kaitserauad paigaldatakse auto igale rattale ning seeläbi saavad autod maa all kiiremini liigelda.

Varem planeeritud ühistranspordiks mõeldud kapslid ja sõidukitele mõeldud rööbastel platvormid on seega minevik. Praeguse seisuga on tunnelitesse lubatavatele autodele mõeldud piirangud aga nii karmid, et praktiliselt ainult Tesla sõidukid saavad seal liigelda. Autod peavad olema elektrilised, suutma hoida kiirust 241 km/h ja suutma iseseisvalt vähemalt pidurdada ja kiirendada.

Tunneli esitlemisel osalenud pressitegelastele tehti proovisõite Tesla Model Xiga, millele olid paigaldatud abirattad. Tulevikus on võimalik abirattaid auto alla peita ning tunnelisse sõites need siis uuesti käiku lasta, kuid testsõidukil olid need pidevalt küljes.

Üheks üritusel osalenud pressitegelaseks oli ka kuulus youtuber Casey Neistat, kes tegi kogu asjast loomulikult huvitava video.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.