Tuleviku linn

Kontor või auto? Lõuna-Korea firma näitas isejuhtivat sõidukit, millega võiksime kõik tulevikus ringi liikuda

Foto: kuvatõmmis/YouTube/Unmanned Solution.

Tuleviku linnades ei pea inimesed enam ise auto juhtimisega tegelema, kuna transpordiks kasutatakse isejuhtivaid masinaid.

Vähemalt sellist visiooni on esitlenud mitmed autotootjad ja ettevõtted, alustades Mercedes-Benziga ning lõpetades Lõuna-Korea firma KLIO Designiga.

Äsja Lõuna-Korea autonäitusel avalikustatud isejuhtiv buss (shuttle) kannab nime WITH:US ning on viienda taseme isejuhtivusega. See tähendab, et sõidukis ei ole enam isegi juhikohta tarvis, kõik on automatiseeritud.

Tegelikult pole sõidukis isegi traditsioonilisi autoistmeid, pigem meenutab salong elutuba. KLIO soovibki WITH:US ideeautoga näidata tulevikku, kus isejuhtiv sõiduk ei ole enam ainult auto, vaid mobiilne elukeskkond, kus on ühendatud erinevad olulised ressurssid või teenused.

Isejuhtivat masinat võib kasutada ühistranspordiks, kuid ka mõne ettevõtte “kontorina”, kust on võimalik erinevaid teenuseid osutada. Kõik vastavalt omaniku vajadustele.

Sõiduk arendati välja koostöös Lõuna-Korea ettevõttega Unmanned Solution, mis tegeleb juba 2008. aastast isejuhtivate sõidukite ja nende tehnoloogiliste lahendustega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.