Tuleviku linn

Kuidas IoT seadmete abil tuletõrjujate töö ohutust tõsta saaks?

Kanadas katsetatakse IoT andurite abil tuletõrjujate ohutuse tõstmist. Vancouveri linna tuletõrjujad on löönud käed IoT ettevõtte SensorUpiga, et testida uut süsteemi, mis peaks suurendama tuletõrjujate ja päästetöötajate ohutust tööülesandeid täites.

Nimelt anti tuletõrjujatele esimese omasuguse testi käigus IoT andurid, mille abil saab reaalajas jälgida sündmuskohal päästjate asukohta, nende temperatuuri ja pulssi ning ühtlasi teha kindlaks, kas nad on ohtlike kemikaalidega kokku puutunud.

Andurid on ühenduses SensorUpi IoT platvormiga, mis kuvab reaalajas sensoritelt tuleva informatsiooni kõik ühte kohta ning võimaldab seega hädaolukordades toimuvat kergemini näha. Algsele katsele järgneb põhjalikum pilootprojekt, mis peaks algama järgmise aasta jooksul.

Tuletõrjujaid mõjutab lisaks tulekahjude kustutamisega seotud ohtudele veel suurem risk vähki nakatuda, kuna nad puutuvad kokku vingugaasi, kemikaalide ja saasteainetega. Reaalajas võimalike kemikaalide tuvastamine võib seega aidata vähendada pikaajaliste tervisekahjustuste tekkimist.

SensorUpi tegevjuht Geoff Mair loodab, et päästjad kogu maailmas võtavad nimetatud tehnoloogia kasutusele. Samuti teatas ta, et plaanib järgmiste aasta jooksul süsteemi USAs kasutusele võtta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.