Tuleviku linn

Kuula: tuleviku linnaruum võib just sellisena kõlama hakata

Koos erinevate tuleviku linna lahendustega hakkab pikemas perspektiivis muutuma mitte ainult linna välimus, vaid ka linnas valitsev helipilt.

Hulk linnaplaneerimise eksperte koostöös audiovisuaalkunstnikega on disaininud 3D-helipildi sellest, millisena meie linnad tulevikus kõlada võiks. Siin ei mürise sisepõlemismootorid, vaid vihisevad ringi isejuhtivad autod, peakohal lendlevad pakidroonid ning kõnniteedel liiguvad elektritõukerattad.

Kuna seadmed muutuvad aina interaktiivsemaks, võib kuulda, kuidas inimesed oma nutiassistendiga räägivad või bussipeatus teatab, millal järgmine buss tuleb.

Kuna liiklus on nutikam, on sellele vaja vähem ka maapinda kulutada. Seetõttu on linnas rohkem rohelust, millega kaasneb linnulaul, laste mänguhelid ja pargis jalutavate inimeste jutlemine. Välikontorid tekitavad samuti inimeste jutukõma.

Pane klapid pähe ja kuula videost järgi, milline meie linn paarikümne aasta pärast olla võiks

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerivad Ülemiste City arendajad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.