Tuleviku linn

Las Vegasesse rajatakse üle seitsme miljardi dollari eest ambitsioonikas nutilinn

Foto: Scanpix/Reuters/Steve Marcus.

Detsembris alustatakse Las Vegases 7,5 miljardit dollardit maksva projektiga Bleutech Park, mille lõpptulemusena rajatakse Las Vegasese täiesti toimiv ja ise energiat tootev nullkuludega nutilinn.

Omaette minilinnas saab näha automatiseeritud disainiga nullkuluga hooneid, päikesest, tuulest, veest kui ka kineetilisest energiast taastuvat energiat, isejuhtivaid sõidukeid, tehisintellekti, virtuaalreaalsust, IoT lahendusi, robootikat, “superpuid” ja isegi iseparandavaid hooneid. Projekti eestvedajaks on kinnisvarafirma Bleutech Park Properties, mis suunab investorite abiga kuue aasta jooksul projekti üle 7,5 miljardi dollari

Bleutech Parki rajatakse nii majutusasutusi kui ka büroohooneid. Inimesed saavad töötada ja elada kõrgtehnoloogilises keskkonnas, kus on palju rõhku pandud ja keskkonna säästmisele ja nullkuludele.

Näiteks on planeeritud lahenduste seas põrandasüsteemid, mis taaskasutavad kineetilist energiat kogu läbi pargi. Kütte, jahutuse, valgustuse ja muude elektrikulude jaoks toodetakse energiat koha peal. Kõikidel hoonetel saab standardina olema ka fotogalvaaniline klaas, mis suudab päikeseenergiat talletada – eesmärk on 100% iseseisev energiatootmine ja süsinikuvabad heited.

Bleutechi andmetel on eesmärgiks pakkuda nutilinnas ka taskukohast elamist, eriti õdedele, politseinikele, õpetajatele ja tuletõrjujatele. Firma andmetel peaks projekt tekitama üle 25 000 töökohta.

Kirjelduste põhjal tundub projekt küll äärmiselt ambitsioonikas, kuid tulevate kuude ja aastate jooksul tasub sel kindlasti silma peal hoida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.