Tuleviku linn

Lennujaamades hakatakse laserkiirtega töötava radari abil tagama ohutut inimestevahelist distantsi

Foto: Shutterstock

Liikumisanalüütika süsteeme pakkuv ettevõte iinside soovib hakata lennujaamades katsetama laserkiirtega töötavat lahendust LiDAR, mis aitab jälgida inimestevahelist distantsi.

Süsteemi abiga saab prognoosida ülerahvastatuse tekkimise ohtu ning teha vajadusel jõupingutusi, et rahvahulka vähendada või ümber suunata.

Laserkiired jälgivad inimeste arvu

Uus tehnoloogiline lahendus nimega SafeDistance on üles ehitatud iinside’i iQueue tehnoloogiale, mida kasutatakse reisijavoogude jälgimiseks ja analüüsimiseks lennujaamade turvakontrolli punktides ja teistes avalikes kohtades.

Iinside’i sõnul kasutab SafeDistance täpseid 3D LiDAR laserkiiri, et aidata lennujaamade, ürituste toimumise kohtade ja muude rajatiste haldajatel jälgida ja leevendada rahva üleküllust ja ummikuid ning säilitada inimestevaheline ohutu distants.

“Kui eriolukorras kehtestatud liikumispiirangud ja karantiin lõpetatakse ning asutused uuesti avatakse, saab maailm olema varasemast hoopis erinev,” ütles iinside’i tegevjuht Sam Kamel.

Ohutu vahemaa hoidmise jälgimine aitab taastada usaldust

Iinside tahtis anda oma panuse, et aidata taastada usaldus ning julgustada inimesi taas minema lennujaama, spordiareenile või teistesse kohtadesse.

“Pakkudes toimumiskohtade ja hoonete halduritele reaalajas teavet rahvahulga tiheduse ja seda prognoosivat analüütikat, saavad nad kohe tegutseda, et säilitada soovitatav distants,” rääkis Kamel.

Ta jätkas, et usutavasti aitab SafeDistance mõõdikute avalikkusele kättesaadavaks tegemine taastada kiiremini usalduse vähemasti nende kohtade vastu, kus hoitakse sotsiaalse distantseerumise parameetritel silma peal.

Süsteem prognoosib ülerahvastatuse teket

iQueue SafeDistance kasutab LiDAR-andureid ja 3D-taju tarkvara Quanergylt, mis on 3D LiDAR-i voohalduslahenduste pakkuja.

LiDAR-andurid saab paigaldada kõikidele rajatistele või ürituste toimumiskohtadesse kuhu vaja, et koguda SafeDistance jaoks vajalikke andmeid. Andmetele toetudes ennustab või tuvastab süsteem ülerahvastatuse ja saadab selle tekkides kindlaks määratud isikutele asjakohase hoiatuse.

SafeDistance võimaldab hoonete haldajatel ööpäevaringselt jälgida ka klientide eraldamisega seotud pingutuste tõhusust ja võtta kasutusele vajalikke meetmeid ohutu distantsi säilitamiseks.

SafeDistance’i süsteemis saavad hoonete ja rajatiste haldurid pääseda ligi ka oma varasematele soojakaartidele, mis toovad välja näiteks tsoonid, kus rahvahulga vahekaugus jääb enamasti alla soovitatavate parameetrite. Samuti saab jälgida reaalajas reisijate, klientide, töötajate või pealtvaatajate vahelist kaugust, et aidata luua ohutut sotsiaalset distantseerumist.

Süsteemi katsetatakse Ameerika lennujaamades

iinside’i esindajate sõnul soovitakse tehnoloogiat hakata esmalt kasutama iQueue olemasolevate klientide rajatistes.

Süsteem antakse tasuta katsetamiseks Ameerika suurtele lennujaamadele, nagu näiteks Põhja-Carolina osariigis asuv Charlotte Douglase rahvusvaheline lennujaam, Indianapolise rahvusvaheline lennujaam ja Las Vegase McCarrani rahvusvaheline lennujaam.

Samuti Baltimore-Washingtoni rahvusvaheline lennujaam, Miami rahvusvaheline lennujaama ja San Jose rahvusvaheline lennujaam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.