Liikumine on tervis! Reedel algab Euroopa liikuvusnädal

Euroopa liikuvusnädal kutsub üles tervislikke eluviise harrastama ning asendama autosõidu mõne keskkonnasõbralikuma võimalusega.Foto: Shutterstock

16.–22. septembril leiab aset iga-aastane Euroopa liikuvusnädal (European Mobility Week), mille eesmärgiks on kutsuda inimesi üles tervislikule ja liikuvale eluviisile ning muuta argitegemised keskkonnasõbralikumaks. Üle Euroopa toimuvad tegevused ja sündmused kulmineeruvad rahvusvahelise autovaba päevaga.

Parem sünergia toob koostöö

Sel aastal on sündmuse teemaks better connections ehk paremad ühendused, mille eesmärk on tõsta esile ja edendada sünergiat elanike ning erinevate paikade, ühistranspordi, poliitika ja linnaplaneerimise vahel. Märksõnadeks on seega inimesed, avalik ruum, planeerimine, ühistransport ja digilahendused.

Koroonaviiruse pandeemiast tingitud liikumispiirangute valguses on inimesed omavahel vähem kohtunud ja suhelnud. Seetõttu võib teinekord osutuda raskeks omavahelist sünergiat uuesti leida ning koosolemisest rõõmu tunda.

Selsamal põhjusel ongi Euroopa liikuvusnädalal seekord fookus nii ühenduste kui ka omavaheliste sidemete taasloomisel ja -hoidmisel.

Samuti puudutab selleaastane teema ka erinevaid transpordivõimalusi ja mobiilsust: mida paremini on ühendatud erinevad transpordiliigid, seda paremini võimaldab see inimestel ka omavahel kohtuda ja kokku saada.

Kogu samme ja osale üritustel

Igal aastal liitub tegevustega mitu uut linna ja asulat ning seetõttu soovitakse suunata nii Euroopa riike kui ka kogu maailma jätkusuutlikumate võimaluste poole, eelistades auto asemel näiteks jalgratast, ühistransporti või jalutuskäiku.

Liikuvusnädala raames toimub üritusi ka Eestis. Näiteks vältab Euroopa spordilinnas ehk Rakveres liikumiskampaania terve septembrikuu jooksul, mil tuleks olla keskmisest aktiivsem ja liikuda rohkem. Selleks, et auhinnaloosis osaleda, tuleks iga päev tuleks teha vähemalt 6000 sammu ning märkida tulemus üles FitSphere äpis.

Euroopa liikuvusnädala raames annab Transpordiamet esimest korda välja ka ühistranspordi valdkonna tunnustusi, millega edaspidi tunnustatakse igal aastal kokku kuni seitset Eestis tegutsevat inimest, organisatsiooni või koostöömeeskonda.

Samuti toimub septembris palju spordi- ja liikumisüritusi, millel on võimalik osaleda üle kogu Eesti. Seega leiab igaüks sobiva võimaluse, kuidas tervislikud eluviisid oma igapäevaellu põimida.

Liikumine on tervis!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.