Tuleviku linn

Londoni transpordiamet jälgib ühistranspordi parandamiseks reisijate internetiühendusi

Foto: Scanpix/Reuters/Kevin Coombs.

Londoni linnatransport hakkab jälgima inimeste telefonide wifiühendusi, et anonüümselt reisijaid jälgida ja seeläbi ühistransporti efektiivsemaks muuta, kirjutas BBC.

Transport for London jälgis juba 2016. aastal 5,6 miljoni reisija teekonda nelja nädala jooksul. Liikumist jälgiti nii metroos kui ka bussides, et selgitada välja, kuhu inimesed liiguvad, milliseid teekondi nad läbivad ning kui pikalt nad transpordivõrgus kokku aega veedavad.

Sääraste andmete ära kasutamine annab linnale võimaluse uute liinide loomise asemel kasutada olemasolevaid liine efektiivsemalt kasutada, suunates inimesi parematele ja kiirematele teekondadele.

Täna kasutatakse inimeste jälgimiseks transpordivahendites olevat wifit, kusjuures jälgimine on täielikult anonüümne ja kellegi isikuandmeid ei salvestata. Tulevikus võib süsteemi kasutada ka nö tagurpidi, saates inimeste nutiseadmetesse teateid hilinemiste ning muudatuste kohta või suunates inimesi veidi teistsugusele marsruudile juhuks, kui mõnel liinil peaks olema ülerahvastatus või tipptund.

Nõndaviisi soovib linna transpordiamet hajutada koormust tipptundidel ning muuta inimeste liikumist seeläbi ka sujuvamaks, kiiremaks ning hõlpsamaks.

Samuti annab jälgimise analüüs linnale võimaluse oma personali paremini jaotada, saates hõivatumatele liinidele rohkem töötajaid reisijatele appi. Amet saab infot lisaks veel selle kohta, millistele liinidele oleks vaja rohkem ronge või busse, et need ka tõrgete korral ilma probleemideta toimiksid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.