Tuleviku linn

Londonis hakatakse isejuhtivaid autosid tavaliikluses testima

Londonis 2016. aastal jalakäijate alas testitud isejuhtiv sõiduk.Foto: Scanpix/AFP/Justin Tallis.

Londonis hakkavad uute testide raames tavaliikluses sõitma ringi isejuhtivad autod, teatas Smart Mobility Living Labs (SMLL).

Katsed viiakse läbi Greenwichi Royal Borough ja Queen Elizabeth Parki kahel teel. Teede äärde paigaldatakse testide ajaks ka taristu, mis jälgib sõidukeid ja kogub nende kohta andmeid ning peaks suurendama ka turvalisust. Testi eesmärgiks on selgitada, kuidas isejuhtivad autod reaalsetes situatsioonides käituvad ja hakkama saavad.

Kokku 24-kilomeetriseid teelõike jälgivad juba praegu CCTV kaamerad ning teeäärsete sensorite abil jagatakse sõidukitele informatsiooni ja kogutakse sõitude ning sõidukite kohta andmeid.

SMLLi kliendid saavad kahes testitsoonis luua ise erinevaid marsruute ning kuna katsealad hõlmavad ka ristmikke, bussipeatusi ja ülekäiguradu, on see hea võimalus isejuhtivate sõidukite tõelistes tingimustes proovile panekuks.

Testitsoonid võimaldavad klientidel testida ka erineval tasemel isejuhtivaid süsteeme, seda kõike turvalises keskkonnas. Sedasi on võimalik arendajatel ja ettevõtetel oma tehnoloogiaga digitaalsetest simulatsioonidest järk-järgult reaalsetesse olukordadesse liikuda.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.