Tuleviku linn

Lõuna-Aafrika Vabariik ehitab järgmiseks kümnendiks 5G valmidusega nutilinna

Lõuna-Aafrika Vabariigi pealinn Kaplinn.Foto: Shutterstock.

Lõuna-Aafrika Vabariigis ehitatakse järgmise kümnendi jooksul täiesti uus nutilinn, kuhu peaks elama asuma kuni pool miljonit inimest. President Cyril Ramaphosa sõnul võtab Gautengi provintsi Lanseriasse rajatav linn juba ilmet.

Esimesed plaanid uusarendusest tehti teatavaks möödunud aasta juunis, mil Ramaphosa märkis, et aastaks 2030 elavad 70% riigi kodanikest linnas ning et suurlinnades tekib ülerahvastatuse probleem.

Hiljutises pöördumises sõnas president, et uus linn saab olema 5G valmidusega, eesmärgiga olla rahvusvaheline näide rohelisest taristust. Tema sõnul saab sellest diskrimineerimisvaba linn, mis muudab senist riigis esinevat sotsiaalset ja majanduslikku diskriminatsiooni.

“Koostöös arengurahastamisasutustega oleme kokku pannud uuendusliku protsessi, millega finantseeritakse suurema linna kanalisatsiooni, elektrit, vett, digitaalset infrastruktuuri ja teid, millest saab uue linna alus,“ ütles Ramaphosa.

Ta lisas, et linnas katsetatakse ka “alternatiivsete maapiirkondade maanteede programmi” ning ehitatakse neli eksperimentaalset maanteelõiku pikkusega 50 km.

Kokku on Gautengi provintsi plaanis ehitada 30 uut linna, mille investeeringute kogumaksumus on üle 6,1 miljardi euro.

Vaata pilte tulevasest LAVi nutilinnast siit.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.