Tuleviku linn

Lõuna-Korea hakkab digitaalselt monitoorima varisemisohtlikke hooneid

Loodetakse, et andmed annavad võimaluse linnavalitsusel välja selgitada õnnetuste põhjused ja lahendada vahejuhtumitega seotud konflikte ning kehtestada paremad ohutuse juhtimismeetmed.Foto: Shutterstock

Souli linnavalitsus kasutab plokiahelat ja asjade internetti, et monitoorida amortiseerunud hooneid, mis võivad olla varisemisohtlikud.

Projekt saab alguse testprojekti 46 hoone kaardistamisega ning 2022. aastal kohandatakse süsteem 824 ehitisele, mis on Lõuna-Korea pealinnas vanemad kui 30 aastat või on märgitud kui ohtlikud hooned, millel võivad olla katastroofilised tagajärjed.

Hoiatussignaalid

Ohtlikele konstruktsioonide mõeldud plokiahelal põhinev ohutuskontrolli platvorm kasutab hoonetele kinnitatud andureid, et jälgida ja saata hoiatussignaale võimalike ohtude avastamisel.

Siiamaani on järelevalve töötanud nii, et ametnikud on käinud hooneid kohapeal kontrollimas, kuid Souli linnavalitsus soovib ohutuskontrolli viia digitaalseks. Näiteks seina külge kinnitatud IoT andurid mõõdavad hoone kallet ja pragusid ning plokiahelavõrgud salvestavad ja analüüsivad andmeid, et tõestada sellise teabe õigsust ja struktuuri ebaharilikke muutusi.

Võimalike ohtude avastamise korral saadetakse ohuteadete sõnumid piirkonna kontorile ja hoone omanikule, et nad saaksid ennetusmeetmeid kasutusele võtta. Linnavalitsus, autonoomse piirkonna kontor ja omanikud saavad arvutite ja nutitelefonide kaudu jälgida ööpäevaringselt hetkeolukorda ja muid andmeid.

Loodetakse, et andmed annavad võimaluse linnavalitsusel välja selgitada õnnetuste põhjused ja lahendada vahejuhtumitega seotud konflikte ning kehtestada paremad ohutuse juhtimismeetmed.

Fookus suunatakse valla poolt määratud ja hallatavatele ohtlikele hoonetele, enam kui kolm aastakümmet tagasi ehitatud lagunenud hoonetele ja elamute lähedal asuvatele nõlvadele. 2021. aasta mai seisuga on elamute lähedal 120 ohtlikku hoonet, 598 väikest lagunevat hoonet ja 106 nõlva.

“Rakendades uusi tehnoloogiaid hoonete ohutuse juhtimisel, arendab Souli linnavalitsus meie kodanike jaoks usaldusväärse ehitusalase haldusüksuse,” ütles Souli elamu- ja ehitusvaldkonna abilinnapea Kim Seong-Bo. “Selle tulemusel parandame eramajade ohutuskorralduse prognoositavust ja hoiame sellega ära arvukalt õnnetusi.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.