Tuleviku linn

Lõuna-Prantsusmaal hakkas sõitma ülimalt futuristlik elektribuss

Kaks kaunist linna Lõuna-Prantsusmaal, Bayonne ja Baritz, said hiljuti omavahelise ühenduse innovatiivsete elektribusside näol.

Bussiliin on 12 kilomeetrit pikk ning sisaldab endas 30 peatust, kusjuures enamik liiklusest võtab aset bussirajal koos ühistranspordile eesõigust pakkuvate fooridega. Tulemuseks on vaikne ja mugav pooletunnine sõit kahe sihtkoha vahel. Bussipeatused koos piletimüügipunktidega on asetatud piirkonna populaarsetesse sõlmpunktidesse

Busside valmistajaks on Hispaania tootja Irizar. Elektriliikurid on 18 meetrit pikad ning suudavad mahutada kuni 150 reisijat. Aknad on valguse läbilaskmise nimel tehtud võimalikult suureks ning sissekäigud puuetega inimestele ligipääsetavamaks. Bussid suudavad kiirlaadijas akud täida vaid viie minutiga ning aeglasema depoolaadijaga umbes kolme tunniga. Ka depoo läbib hetkel põhjalikku uuenduskuuri uudsete busside vastuvõtmiseks.

Kokku asub trassi läbima 10 e-BRT bussi ning masinaid haldav firma Keolis loodab järgmiseks aastaks avada ka teise bussiliini, mis hakkab Bayonne ühendama Tarnose nimelise linnaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.