Tuleviku linn

Manchester paigaldab linna aktiivse liikumise suurendamiseks tehisintellekti andurid

Tehisintellekti andurite abil loendatakse valitud trajektooril liiklejaid, kogutud andmeid saab kasutada linna transpordistrateegia koostamisel.Foto: Shutterstock

CitiesToday kirjutab, et Transport for Greater Manchester (TfGM) paigaldab linnapiirkonda sada tehisintellektil töötavat andurit, mille eesmärgiks on koguda reaalajas andmeid jalgrattasõitjate ja kõndijate kohta. Ühistranspordiettevõtja on projekti raames teinud koostööd nutika linna lahendusi loova Vivacity Labsiga, plaanides välja töötada ulatusliku aktiivse reisivõrgustiku üle kogu linna.

Andurid kasutavad tehisintellekti ja masinõpet, et liiklejaid anonüümselt valitud trajektooril loendada, see näitaks jalakäijate, jalgratturite ja muude sõidukite liikumistihedust.

Richard Nickson, TfGM programmidirektor selgitab: „Oleme sel aastal juba suuri edusamme teinud Ühendkuningriigi suurima jalgrattasõidu- ja kõndimisvõrgustiku loomisel ning meil on plaanis veel palju skeeme. Soovime inimestele reaalset alternatiivi pakkuda, kuidas ummikuid vähendada ja aidata õhukvaliteeti parandada.”

Ta lisab: “Tugevdades oma jälgimisvõimalusi, saame tõhusamalt mõõta selle märkimisväärse investeeringu edukust ja paremini mõista, kuidas aktiivseid reisimise viise kogu piirkonnas kasutatakse.”

Andurid paigaldatakse linna nutikate ristmike programmi, luues linnas võrgu reisiandmetest ülevaate saamiseks. Projekti laienedes paigaldatakse täiendavaid üksuseid.

Sunderlandi transpordi väljakutse

Aprillis seadis Ühendkuningriigi valitsus eesmärgiks vähendada heitkoguseid 2035. aastaks 78% võrreldes 1990. aasta tasemega. See on suurendanud linnades survet vähendada nende suurimat heiteallikat – maanteetransporti.

Eelmisel kuul algatas Sunderlandi linnavolikogu protsessi töötada välja ja katsetada lahendus Põhja -Inglismaa linna säästva transpordiliigi kujundamiseks. Selleks korraldatakse koostöös tehnoloogia innovatsiooni keskusega Digital Catapult konkurss, mille peaauhinnaks on välja pandud 10 000 naela (11 520 EUR).

Konkurss kutsub ettevõtteid välja töötama selliseid lahendusi, mis aitaksid kaasata linna töötajaid ja elanikke, et taibata reisivalikute põhjuseid ja mõista liikumismustreid. Kogutud andmeid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas transpordivalikud mõjutavad teisi tegureid, nagu liiklusummikud ja ilmastik. Seda teavet saab linna volikogu transpordistrateegia koostamisel kasutada.

“Meie äriringkondade kaasamine oma tehnoloogiliste oskuste tutvustamiseks on selle transpordi konkursi keskmes,” ütles Sunderlandi linnavolikogu juht Graeme Miller.

„Väikesed ja keskmised ettevõtted on meie riigi selgroog, kes arendavad ja pakuvad välja uuenduslikke lahendusi Ühendkuningriigi edasi viimiseks. Koostöö nende andekate ettevõtete ja meie partneri Digital Catapult’iga on põnev võimalus edendada innovaatilisi tehnoloogialahendusi, mis on kooskõlas Sunderlandi “Meie targa linna” eesmärkidega, luues dünaamilise, tervisliku ja elujõulise tulevikulinna.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.