Merdeka 118: Burij Khalifa järel kõrguselt teine superpilvelõhkuja maailmas on peaaegu valmis

Lisatud video

Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse on superpilvelõhkujat ehitatud juba alates 2021. aastast.Foto: Shutterstock

Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse on alates 2021. aastast püstitatud Dubais asuva maailma kõrgeima hoone Burj Khalifa järel kõrguselt teist ehitist nimega Merdeka 118. Lubatakse, et õige pea on hoone nii valmis, et selle saab suurejooneliselt avada.

Merdeka on ka üks maailma neljast nn megakõrgest pilvelõhkujast – seda terminit (ingl k megatall scyscraper)kasutatakse üle 600 meetri ehk 1969 jala suuruste tornide kirjeldamiseks.

Araabia Ühendemiraatides Dubais asuva Burj Khalifa kõrgus on 828 meetrit, Merdeka 118 kõrgus on 678,9 meetrit.Lisaks Burj Khalifale ja Merdekale kuuluvad sellese nimekirja veel Shanghai Tower ja Makkah Royal Clock Tower.

Vaata videot tornist siit.

Megatorni on projekteerinud Austraalia arhitektuuribüroo Fender Katsalidis. Praeguseks on valmis u 97 protsenti töödest ning pilvelõhkuja loodetakse avada 2023. aasta teises pooles.

Hoone juurde kuuluva kaubanduskeskuse viimistlemisega läheb aega veidi enam ning selle avamine on planeeritud 2024. aastasse. Lisaks kauplustele on Merdekasse kavandatud ka 1000-kohaline teater, büroopinnad, hotell ja Kagu-Aasia kõrgeim vaateplatvorm.

Täpsemalt saad Merdeka 118 kohta lugeda Gulf Newsi artiklist siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.