Tuleviku linn

Mida kujutavad endast nutikad tänavapingid ja prügikastid?

Foto: Include.

Ettevõte Include, kes tegeleb peamiselt päikeseenergial töötavate tänavapinkide arendamisega, teatas hiljuti, et peagi jõuavad turule nende uue põlvkonna pingid ja nutikad prügikastid.

30. novembril väljakuulutatud uued tooted muudavad ettevõtte sõnul avalikku väliruumi seninägemata viisil. 

Kolm uut nutikat tänavapinki

Steora Classic nimelisel nutikal tänavapingil on näiteks nutitelefoni kiire laadimine, ümbritsev (ambient) valgus ja erinevad keskkonnaandurid. Pink on disainitud nii, et sellel istuja saaks käe- ja jalatugede asendeid muretult muuta.

Teine pink on Steora City, mis väidetavalt on maailma kõige võimsam pink, mis eales loodud. Tehisintellektist toetatuna on Steora City nutipink mõeldud eelkõige rahvarohketesse kohtadesse: pingil on nutikas välireklaamide süsteem, mis loob ettevõtetele võimaluse teenida tulu ja tagada investeeringu tasuvus.

Steora Cyclo nutipink seab tuleviku standardid mikromobiilsuse osas. Pingile on paigaldatud nutikad laadijad elektriliste jalg- ja tõukerataste laadimiseks ning lisatud veel ka õhukompressor ja tööriistakomplekt — seega on olemas kõik, mida jalgrataste ja muude kergete sõidukite kasutajad vajavad.

Nutikad prügikastid

Samal ajal pinkidega avalikustas ettevõte ka uue jäätmekäitluslahenduse — päikeseenergial töötavad nutikad Terra prügikastid.

Include’i andmetel mahutavad Terra avalikud prügikastid kuni kolm korda rohkem jäätmeid kui tavalised konteinerid, aidates aktiivselt kaasa süsinikdioksiidi heite vähendamisele. 

Kasutades suurema mahutavusega prügikaste, säästavad linnad ja kogukonnad igal aastal miljoneid eurosid, mis tähendab, et need võivad vähendada jäätmekäitluskulusid ja lõpuks vähendada lõppkasutajate — kodanike kulusid.

Prügikastid kasutavad süsteemi “maksad siis, kui viskad ära prügi”. Ettevõtte sõnul tagab süsteem inimestele optimeerituma ja õiglasema arveldamise. See tähendab, et kõigilt võetakse tasu ainult selle jäätmekoguse eest, mille nad on tekitanud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.