Tuleviku linn

Miljonitest telefonidest pärit andmed näitavad, et ratas on täistuubitud linnas tõesti kiireim

Deliveroo rattur. Foto: Neil Hall/Scanpix

Kullerfirma äpist pärit andmed näitavad, et jalgrattas on tihedalt liiklejaid täis linnas kiirem sõiduvahend võrreldes nii auto kui isegi rolleriga.

Seda näitavad andmed Deliveroolt, mis on justkui Tallinnas tegutsev toidukuller Wolt. Deliveroo maksab 30 000 kullerile, kes viivad inimestele toitu 13 riigis nii auto, rolleri kui jalgrattaga.

Jalgrattaentusiastid on korduvalt korraldanud näidisvõistlusi näitamaks, et kerge kaherattaline on kõige kiirem sõiduvahend ja muidugi on seda tehtud ratast soosivates oludes

Deliveroo kullerite telefonidest pärit andmed annvad aga pildi armutu konkurentsi tingimustes, kus ühegile transpordivahendile soodustingimusi ei anta.

Firma kasutab keerukat algoritmi, mis peab arvestama toidutellijate ooteajaga, restoranis toidu valmimise ajaga, läheduses saadaolevate kulleritega, liiklusega ja muidugi sellega, et iga kuller tahab oma töötundi pigistada võimalikult palju tellimusi.

Jalgratas pole alati linnas kiireim, aga seda mõjutavad tegurid nagu liiklustihedus ja linnaplaneering. Ühesuunaliste tänavate, reguleeritud ristmike ja ülekäiguradade rohkus annab üldjuhul eelise rattale nii auto kui rolleri ees.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.