Milline näeb välja nutikas haigla?

Linnad ja ettevõtted töötavad pidevalt välja uusi nutikaid lahendusi ja ideid, et tõsta elanike elukvaliteeti, turvalisust ja heaolu ning edendada jätkusuutliku linna arengut peamiselt digitaliseerimise kaudu. 

Nutika tehnoloogia abil on tänapäeval võimalik linnas peaaegu kõike muuta – liiklus, prügikastid, tänavapostid jpm. Mida aga kujutab endast nutikas haigla?

Kõik on koondatud ühte internetivõrku

Nagu paljud nutikad lahendused, on ka haigla elektroonilised süsteemid ühendatud internetivõrku. Võib tekkida küsimus, kuidas internetiühendus haiglas kasulik on?

Sellele küsimusele vastas USA tehnoloogiaettevõte Zyter, mis tutvustas äsja oma uusimat lahendust – Nutikas Haigla (Smart Hospital). Zyter on toonud turule intelligentse lahenduse, mis ühendab haigla erinevad andmesüsteemid, osakonnad, inimesed ja IoT-tehnoloogia seadmed.

Zyteri terviklahendus sisaldab patsientidele ja külastajatele mõeldud mobiilirakendust haiglas orienteerumiseks ning hoone tehnosüsteemide (näiteks ventilatsioon, valgustus, turvalahendused jpm) töö jälgimist reaalajas. 

Kohandatav juhtpaneel suudab probleeme tuvastada ja lahendada hoone mitmel korrusel üheaegselt, alates turvalisusest kuni võrguprobleemideni ja lõpetades patsiendi asukoha muutmisega.

Nutikas haigla pakub ka “patsiendi jälgimist”: arstid saavad operatsioonijärgsete patsientide seisundit jälgida ka haiglast väljaspool, näiteks oma kodus, ja reageerida kiiremini, kui midagi peaks juhtuma. 

Lisaks on nutikas haiglas tagatud ka targem energiahaldus, mille tulemusena vähenevad haigla ülalpidamiskulud ja ressursi raiskamine. 

Need on kõigest mõned näited nutikast haiglast. Ettevõtted toovad turule aga üha uusi nutikaid lahendusi, mis muudavad haiglad järjest efektiivsemaks ja jätkusuutlikumaks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.