Taastuvenergia otsene tootmine parandaks energiajulgeolekut ja annaks Ühendkuningriigis asuva linna volikogule suurema kindlustunde tulevaste kulude osas ning toetaks sealset kliimamuutuste tegevuskava.
Manchester peab vajalikuks osta oma päikesefarm ka selleks, et vähendada süsinikdioksiidi heitkogust, vahendas Smart Cities World.
Volikogu esimehele on antud ülesanne küsida volikogult nõusolek alustada läbirääkimisi ettevõtete, kes tegelevad päikeseenergia tootmisega, juba sel kuul.
Potentsiaalsed variandid
Variantidena on laual kaks võimalust – 45,3 W skeem Lõuna-Inglismaal ja veel kaks skeemi lõunas, mis annaksid kokku 58 MW. Mõlemad variandid vastavad nõukogu nõuetele.
Siiski on probleemiks see, et veel ei ole leitud ei Manchesteris ega Suur-Manchesteris sobivat umbes 100 hektari suurust ala.
Nõukogu kliimamuutuste tegevuskavas aastateks 2020–2025 on sätestatud otseste süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamine 2025. aastaks poole võrra, et toetada linna eesmärki muuta 2038. aastaks süsinikdioksiidivabaks.
Kava kohaselt vähendatakse süsinikdioksiidi heitkoguseid 7000 tonni aastas.
Taastuvenergia otsene tootmine parandaks ka energiajulgeolekut ja annaks nõukogule suurema kindlustunde tulevaste kulude osas.
Päikesefarmi ostmist kavatsetakse laenuga.
Varuvariandina on laual ka alternatiivne elektri ostulepingute variant, mis tähendaks, et volikogu ostaks taastuvenergiat otse taastuvenergiaallikast ja aitaks linnal täita ka süsinikdioksiidi vähendamise eesmärke. Aga see läheks töösse vaid juhul, kui , kui päikesefarmi variant ei peaks läbi kukkuma.
„Oma päikesefarmi omamine mitte ainult ei vähendaks meie süsinikdioksiidi heitkoguseid tuhandete tonnide võrra aastas, vaid sellel on ka potentsiaal vähendada aja jooksul meie energiakulusid ja kaitsta meid hinnatõusude eest muutlikul turul,” ütles keskkonnaküsimuste eest vastutav volikogu liige Tracey Rawlins.