Tuleviku linn

Musk saatis orbiidile veel 60 satelliiti, varsti hakkavad need tervele maailmale internetti pakkuma

Ameerika ärimehe Elon Muski seatud eesmärk edastada orbiidil olevate satelliitide abil kiiret internetti ka Maa kõige kaugematesse paikadesse sai jälle mõnevõrra reaalsemaks, vahendab Business Insider.

Nimelt saatis Muski asutatud ettevõte SpaceX 6. oktoobril orbiidile järgmised 60 Starlinki satelliiti. Kokku on orbiidil juba üle 700 satelliidi, mis on Muski sõnul piisav kogus avaliku beetaversiooni jaoks. 

Elon Musk ei osanud küll täpselt öelda, millal viimati kosmosesse saadetud satelliidid tööle hakkavad, kuid astrofüüsik Jonathan McDowell sõnas, et need ei pruugi paigas olla enne veebruari.  

“Kui need satelliidid jõuavad oma sihtasendisse, saame USA põhjaosas ja loodetavasti Lõuna-Kanadas välja töötada üsna laia avaliku beetaversiooni,” teatas Musk peale starti Twitteri vahendusel. 

Mitte kõik ei ole Starlinkist ning selle arengu tempost vaimustuses. Astronoomid on korduvalt väljendanud muret, et ettevõtte satelliidid võivad hakata astronoomilisi uuringuid segama. 

Starlinki arendusprojekti eesmärk on saata Maa orbiidile 42 000 satelliiti, mis edastaksid internetti sinna, kus leviala on keerulisem saada. Ettevõte soovib saada kiire interneti USAsse ja Kanadasse 2020. aasta lõpuks ning ülejäänud maailma 2021. aastaks. 

SpaceXi suur arendusprojekt Starlink algas 2015. aastal ning esimesed prototüübid viidi orbiidile juba 2018. aasta veebruaris. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.