Tuleviku linn

Muusik Akon hakkab Wakandast inspireeritud nutilinna ehitama

Akon pressikonverentsil oma nutilinna Akon City projektist rääkimas.Foto: Scanpix/AFP.

Muusik Akon on võtnud ette ehitada Senegali futuristlik linn, mis peaks sarnanema Marveli filmist “Must Panter” tuttava väljamõeldud Aafrika riigi Wakandaga. 

Tänavu 7. septembril tegi Akon (kodanikunimega Aliaune Thiam) koos Senegali turismiministri Alioune Sarriga tulevase nutilinna kohta teatavaks mõned uued üksikasjad.

Ligi 800 hektari suurusest linnast, kus elektrit toodetakse päikesepaneelidega, hakkas muusik rääkima 2018. aastal. Vahepeal on tema mõte saanud Senegali valitsuselt heakskiidu ja nutikale linnale on välja mõeldud juba nimigi — Akon City. Investorid on samuti nõus projekti toetama, vahendab The Guardian.

Praeguste plaanide kohaselt ehitatakse Wakandast inspireeritud nutilinn Senegali rannaküla Mbodième lähedale.

“Meie idee on ehitada futuristlik linn, mis on täis uusimat tehnoloogiat, kus kehtib krüptoraha ja mis näitab seda, milliseks peaks Aafrika ühiskond tulevikus muutuma,” tutvustas Akon.

Hetkel veel on avalikustatud vaid vähesed projekti üksikasjad. Muusiku sõnul peaks nutilinna kogumaksumuseks kujunema hinnanguliselt 5 miljardit eurot ning kolmandik sellest on investorite poolt juba kaetud.

Akon on varem eiranud küsimust, kuidas tema krüptoraha planeeritud linnas töötama hakkab. Seekord vastas laulja, et jätab selle asja “nohikutele” välja mõelda.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.