Tuleviku linn

New York tahab keelata mobiilirakendustel sinu asukohta teistele jagamast

New York kaalub keelata mobiiliäppidel kasutajate asukohainfo jagamine kolmandate osapooltega, ähvardades rikkujaid suurte trahvidega, kirjutab New York Times.

Detailne asukohainfo, mida paljud äpid enda sõnul teenuse toimimiseks koguvad, jagatakse sageli kolmandatele osapooltele, nagu uuringufirmad või reklaamipakkujad. Seda aga ilma kasutaja otsese loata. New Yorgi linnavalitsus soovib säärast tegevust takistada. Kui planeeritav õigusakt läbi läheb, saab New Yorgist esimene linn, mis säärast lokeeringut rakendab. Kui mõni ettevõte peaks reeglit rikkuma, võib temalt nõuda kuni 1000 dollarilist trahvi, rikkumise jätkudes on trahvisumma 10 000 dollarit päevas. Samuti annab see õiguse kasutajatel firmasid, kes nende asukohta jagavad, kohtusse kaevata.

Linnavalitsuse planeeritavas blokeeringus on lubatud asukoha jagamine, kuid ainult teenuste eest, mille osas kasutaja on oma selge nõusoleku andnud. Rakendus “The Weather Channel” teatas kasutajatele aasta alguses, et soovib nende asukoha osas infot, et paremini neile ilmaennustusi näidata, tegelikkuses müüs infot aga kolmandatele osapooltele edasi. Just sääraseid peidetud võimalusi New Yorki linnavalitsus otsida ja takistada soovibki.

Ehkki äpiloojad ja reklaamifirmad on planeeritavale seadusele ilmselgelt vastu, on siin ka teine mure. Andes kodanikele õiguse ettevõtteid kohtusse kaevata, võivad kohtus kaotada firmad, kelle tegevuse tõttu kasutajad reaalselt kahjumit pole saanud. Samuti on seaduse vastased kõnelenud aina keerukamaks muutuvast reeglistike võrgustikust, mis katab Ameerikat. Igal osariigil ja üksusel on omad reeglid ning tehnoloogiaettevõtetel muutub aina raskemaks ning keerulisemaks selles labürindis navigeerida ning kõikide seadustega kooskõlas olla.

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerivad Ülemiste City arendajad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.