Osa Räniorust plaanib kolida Vahemere äärde

New Yorgi ülikooli tudeng Dryden Brown ja Bostoni kolledži tudeng Charlie Callinan asutasid 2019. aastal kogukonna Bluebook Cities, mis ühendab nii Silicon Valley töötajad kui ka erinevate valdkondade ambitsioonikad esindajad, kes oleksid valmis kolima start-up linna väljaspool USA-d, kirjutab New York Post.

Kogukonda arendatakse sotsiaalmeedias

Bluebook Cities’e asutajad Brown ja Callinan loovad sotsiaalmeediaplatvormi Praxis kaudu veebikogukonda. See on mõeldud noortele, kes soovivad liituda Bluebook Cities’e kogukonnaga ning kolida koos USAst Vahemere-äärsesse riiki töötama.

“Koos COVID-19 pandeemiaga liikus kogu meie tööturg veebi, mis tähendab, et inimene saab olla ükskõik mis paigas ja tööd teha,” sõnas Brown. Ta lisas, et see loob omakorda muutuse ka linnadünaamikas, mis tähendab inimesed ei pea valima elukohta enam tööturu järgi. 

Sihtriigi osas käivad läbirääkimised

Kui siiani tegutses Bluebook Cities internetivõrgus, siis nüüd loodetakse leida Silicon Valley’st ligi 2000 ambitsioonikat noort, kes oleks valmis pakkima oma asjad ning kolima koos ühte Vahemere-äärsesse linna.

Seni ei ole kindel sihtkoht veel teada, kuid üks võimalikest variantidest on Itaalia edelarannikul asuv Amalfy linn.

“Me otsime riiki, kes oleks nõus panustama meie tegemistesse,” sõnas Brown. “Me ei püüa olla totaalselt suveräänne rahvas, vaid tahame teha koostööd sihtriigi valitsusega ja luua koos midagi tõeliselt vinget, mis oleks ka vastastikku kasulik.”

Bluebook Cities on piiratud ja kinnine

Uued potentsiaalsed Praxise platvormiga liitujad kontrollitakse hoolikalt läbi – nad peavad esitama kirjaliku avalduse, millele järgnevad mitmed telefonivestlused praeguste liikmetega. Seetõttu on uusi liikmeid ka üpris vähe.

Kogukonda kuuluvad eri riikidest pärit asutajad, insenerid, kirjanikud, investorid ja kunstnikud, kes tahavad realiseerida ühist tulevikuvisiooni.

Projekti elluviimist toetavad mitmed investorid. Üks neist, ingelinvestor Peter Thiel, on Bluebook Cities’se panustanud juba üle seitsme miljoni euro riskikapitali.

Põhjuseid, miks Silicon Valleyst ja USA valitsuse haardest eemale kolida, on mitmeid: laastav pandeemia, rassilised pinged ja vastuolulised valimised. Kogukonna liikmed soovivad keskenduda oma tööle ning teha seda ilma USA valitsuse kontrolli ja piiranguteta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.