Tuleviku linn

Pittsburg loob kõigile linnarajatistele ühtse kiudühendusvõrgu: loe, mis see on

Pittsburghi luuakse esimene ühtne kiudühendusvõrk linnarajatistele. Foto: Shutterstock.

USAs asuva Pennsylvania osariigi linna Pittsburghi linnapea teatas 23. augustil lepingust sideinfrastruktuuri ettevõtte Crown Castle’ga, mille kohaselt luuakse linna esimene ühtne kiudühendusvõrk linnarajatistele, seisis Pittsburghi linnavalitsuse pressiteates

Eesmärk on parandada põhiteenuste osutamist

Crown Castle aitab nimelt ühendada kõik 131 linnarajatist ühte võrku, et parandada teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti. Rajatiste hulka kuuluvad kiirabi- ja tuletõrjejaamad, puhke- ja tervisekeskused ning avaliku julgeoleku infrastruktuur. 

Linnarajatiste ühendamine ühtse kiire võrguga parandab elanikele põhiteenuste osutamist, kui enam kui pooled töötavad praegu erinevates institutsioonilistes võrkudes.  

Selline ettevõtmine on osa suuremast algatusest Rec2Tech, mille eesmärk on edendada linna tehnoloogiavaldkonda. Rec2Techi raames luuakse ka õppelaborid, kus lapsed saavad õppida 21. sajandi oskusi, nagu kodeerimine ja videomängude kujundamine.

Ettevõtmisel on mitu funktsiooni

Leping aitab edendada muuhulgas ka nutikate liikluskoridoride algatust, et parandada liikluse tõhusust ja seada esikohale transiidisõidukite, jalgratturite ja jalakäijate liikuvus. Partnerlus Crown Castle’ga võimaldab tulevikus võtta kasutusele linnaosades ka avalik WiFi-ühendus. 

“Linna leping Crown Castle’ga loob meile vastupidavama linnavalitsuse, suurendab meie võimet teenida avalikkust ja edendab ka digitaalset võrdsust,” märkis linnapea William Peduto. Kümneaastane leping ettevõtte Crown Castle’ga maksab kokku ligi 10,2 miljonit dollarit ehk 8,6 miljonit eurot. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.