Tuleviku linn

Proovime ka: Austraalia teeb pöörase rohepöörde, mis puudutab otseselt kolme miljonit inimest!

Rohepööre tagab tulevastele põlvedele planeedi, kus on hea elada.Foto: Shutterstock

Uus-Lõuna-Walesi osariigi omavalitsused allkirjastasid 180 miljoni dollari suuruse puhta energia tarnelepingu. Kokkulepe järgi tarnib elektrimüüja Zen Energy aastas rohkem kui 214 gigavatt-tundi elektrit 25 omavalitsusele üle osariigi.

Kokku lepiti, et Austraalias Uus-Lõuna-Walesis hakkavad kolm päikesefarmi 25 omavalitsust varustama taastuvenergiaga. Selle lepingu sõlmisid päikesefarmid selase energia jaemüüja Zen Energyga, vahendas Smart Cities World.

Lõuna-Sydney piirkondliku nõukogude organisatsiooni (SSROC) vahendatud tehinguga, mille väärtus on ligikaudu 180 miljonit Austraalia dollarit, tarnib Zen aastas rohkem kui 214 gigavatt-tundi elektrit.

Sada protsenti taastuv energia

Osalevatest omavalitsustest üheksateist on otsustanud lepingu alusel 100-protsendiliselt taastuvenergiat kasutada ning nende kogu elektrivarustus on kaetud Moree, Hillstoni ja Nevertire’i päikesefarmide taastuvenergiaga.

Sydney allkirjastas sarnase lepingu Flow Poweriga 2020. aasta juulis ja praeguseks on linn ligi kaks aastat saanud energiat 100 protsenti taastuvatest energiaallikatest.

“On suurepärane näha, et nii paljud kohalikud omavalitsused teevad koostööd, et maksimeerida oma jõupingutusi globaalsete süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamiseks,” ütles Sydney linnapea Clover Moore.

Tema sõnul on linnal süsinikuneutraalsuse sertifikaat olnud alates 2011. aastast. “Kuna valdavad kliimauuringud näitavad, et heitkogused peavad praegu järsult vähenema, on need energiakokkulepped üliolulised.”

Kokkulepe puudutab rohkem kui kolme miljonit elanikku ehk umbes 38 protsenti Uus-Lõuna-Walesi elanikkonnast. Leping jõustub 2022. aastal ja kehtib 2026. aastani. Seda on võimalik pikendada kuni 2030. aastani.

Kokkuleppes osalevad Bayside, Burwood, Campbelltown, Canada Bay, Canterbury-Bankstown, Fairfield, Georges River, Hornsby, Hunters Hill, Inner West, Ku-ring-gai, Lane Cove, Liverpool, Mosman, North Sydney, Parramatta, Port Stephens, Randwick, Ryde, Singleton, Sutherland, Tamworth, Waverley, Willoughby ja Woollahra.

Hornsby Shire’i linnapea Philip Ruddocki sõnul on ülioluline, et kliimamuutustega tegeletaks ka kohaliku omavalitsuse tasandil.

“Sajaprotsendiliselt taastuvenergia kasutamisega oleme lähedal süsinikuheite nulli viimise eesmärgi saavutamisega. Nii tagame ka keskkonnasäästlikkuse tulevikus,” rääkis Ruddock.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.