Tuleviku linn

Rahvusvaheline äri- ja haridusvõrgustik: otsetee ettevõtetele uute talentideni

Ülemiste Cityt juhtiva Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits lausus, et targa töö tegijaid on üha raskem leida. Äri- ja haridusvõrgustiku abil tuuakse potentsiaalsed töötajad aga ettevõtetele lausa koju kätte.Foto: Mainor AS

Olukorras, kus valitseb suur tööjõupuudus IT- ja targa töö sektoris, korraldatakse Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City eestvedamisel järjekordne rahvusvahelise äri- ja haridusvõrgustiku kohtumine “Challenges of keeping the talents”.

See viib linnakus koostöövõimalust pakkudes kokku seal tegutsevad ettevõtted ja eri riikidest pärit äri- ja innovatsiooni, digimeedia ja linna keskkonna planeerimise erialade üliõpilased ning ülikoolide teadlased.  

Jagada saab kogemusi ja õppida parimatelt

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Mainor AS-i 2018. aastal moodustatud võrgustiku eesmärgiks on äri-, haridus- ja teaduskoostöö Põhja- ja Baltimaade kõrgkoolidega, et luua uusi tuleviku linnale ja haridusele olulisi lahendusi, jagada rahvusvahelist kogemust ning õppida parimatelt, kuidas leida, kaasata ja hoida talente erinevates valdkondades.  

Ülemiste Cityt juhtiva Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits lausus, et targa töö tegijaid on üha raskem leida mitte ainult Eestis, vaid ka igal pool mujal maailmas ning see suundumus paraku püsib.

“Äri- ja haridusvõrgustiku abil saame Ülemiste Citys tegutsevatele ettevõtetele pakkuda koostööd rahvusvaheliste ülikoolidega ning seeläbi luua võimalusi uute talentide leidmiseks ning koostööks linnaku ettevõtetesse. See on ainulaadne võimalus – sisuliselt tuuakse selle Põhja- ja Baltimaade kõrgkoole haarava programmi raames potentsiaalsed töötajad ettevõtetele koju kätte,” selgitas ta.  

Võrgutiku abiga on sündinud edukad projektid

Kadi Pärnitsa sõnul on võrgustiku partnerite kaudu varasemalt linnakusse liikunud ka mitmeid uusi projekte ning Ülemiste City on saanud mitmekülgset tagasisidet erinevate linnaku teenuste ja algatuste kohta.

Pärnits täpsustas, et võrgustiku osapoolte koostöös on sündinud mitmed uued algatused, mida on juba asutud arendama. Sellised on näiteks linnaku tervisesaadikute programm või start-up teenuste loomine.

“Linnaku ettevõtted on saanud praktikante ja töötajaid, näiteks Xfly värbamisspetsialisti. Äriline koostöö on käivitunud linnaku ettevõtete ja Oulu ning Vidzeme kõrgkoolide vahel,” loetles Pärnits mõningaid näiteid. 

Fookuses on talentide leidmine ja hoidmine

Tänavuse aasta esimene võrgustiku kohtumine toimub Ülemiste Citys 25.-27. maini ning seekord on fookusteemaks “Challenges of keeping the talents” ehk talentide leidmise ja hoidmisega seotud proovikivid.

Varasematel aastatel on kohtumiste teemadeks olnud näiteks loovettevõtluse arendamine, digitaliseerimise võimalused ja väljakutsed, töökohapõhise õppe rakendamine ettevõtetes. 

Seekordsel kohtumisel osalevad seitsmest riigist pärit 33 üliõpilast ja 14 õppejõudu ning teadlast. 

Võrgustiku kolmepäevaste kohtumiste jooksul toimuvad ettevõtete, üliõpilaste, õppejõudude kohtumised, ühisarutelud, avatud loengud kogemuste ja teadmiste jagamiseks, seminarid, häkaton, “business speed date” ja muud temaatilised ettevõtmised.  

Praeguseks on võrgustiku kohtumistel osalenud üliõpilasi, õppejõude, valdkonna teadlasi-eksperte kokku pea 200 ning aastatel 2022-2023 lisandub neid veel 150. Ettevõtteid on osalenud projektis kokku 30  

Koostöövõrgustiku kohtumisele on Ülemiste City linnaku ettevõtetest ja organisatsioonidest kaasatud Helmes, Topia, ABB, Eesti Rahvusvaheline Maja, Move My Talent, Eurora, Nordea, Mona, Fredo, Health Founders, Kõnnime koos ja Ülemiste Tervisemaja.

Kõrgkoolidest on kaasatud Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Rahvusvaheline Kool, Islandi Ülikool, Arcada Rakenduskõrgkool, Kagu-Soome Rakenduskõrgkool, Jönköpingi Ülikool, Stavangeri Ülikool, Aalborgi Ülikool, Vidzeme Rakenduskõrgkool ja Vilniuse Kolledž. 

Projekti rahastatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu Norra hariduse rahvusvahelise koostöö keskuse Nordplus Horizontal programmist.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.