8.-10. septembril toimuval tulevikuäri konverentsil Ülemiste City Future Forum tulevad rahvusvaheliselt tuntud eksperdid lavale lahendustega, mis võiks Eesti ettevõtlust senisest veelgi enam maailmakaardile viia.
Ülemiste City Future Forumil jagavad rahvusvahelised tippettevõtted, tõusvad idufirmad ja teadlased kogemusi, kuidas juhtida innovatsiooni ning tõmmata ligi raha ja talente. Fookuses on kolm tulevikku vaatavat valdkonda: uute ärimudelite loomine ja rakendamine, talentide avastamine, arendamine ja tervis ning roheline mõtteviis kui uus tegelikkus ja ärivõimalus.
Ülemiste City ja Tallinna linna ühistöös korraldataval ning üle-aastaseks traditsiooniks kujuneval tulevikuäri konverentsil tuleb lavale enam kui 70 esinejat.
Peaesinejatena astuvad üles energiasalvestuse lahenduste tootja Skeleton Technologiesi autotööstuse ja äriarenduse asepresident Dr Sebastian Pohlmann, briti ajaloolane ja kirjanik Ben Wilson, Rootsi ettevõtja ja biohäkker Hannes Sapiens Sjöblad ning Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk.
Eesti järgmiseks ükssarvikuks ennustatava Skeletoni esindaja Pohlmann avaldab, millised ärimudelid võiksid luua ükssarvikuid ja millega siinne keskkond tõusvaid idufirmasid saab meelitada.
„Eesti on teinud tarkvaraarenduses ja IT-s väga head tööd ja loonud kõigi jaoks atraktiivse keskkonna. Rahvaarvu kohta kasvab Eestis peaaegu kõige rohkem ükssarvikuid maailmas,“ rääkis sakslane konverentsi eel. „Eesti on digilahenduste loomisel maailmas esirinnas, kuid ainuüksi tarkvarale ei tasuks panustada, vaid innovatsiooni tuleb rakendada kogu tootmisahelas.“
Maailmakuulsa raamatu „Metropol. Inimkonna tähtsaima leiutise ajalugu“ autor ja The Timesi ajakirjanik Ben Wilson tutvustab tarkade tulevikulinnade olulisemaid arengusuundi.
„Tallinnal on potentsiaali, et võtta lähiriikide regioonis juhtroll, kasvada ka teistele 21. sajandi linnadele eeskujuks ja tuua siia palju andekaid inimesi,“ sõnas Wilson. „Selle saavutamiseks tuleks linna rikkalikku ajalugu senisest enam väljapoole „müüa“, kontrastiks tulevikuvisiooni laiemalt kommunikeerida ja astuda julgeid samme, et muust maailmast eristuda. Kas Tallinnast võiks näiteks saada esimene linn maailmas, kus tänavatel on ülekaalus elektriautod või on nad üldse autovabad ja roheline energia teeb võidukäigu?“
Nimekad paneelid rõhuvad talendile, keskkonnale ja innovatsioonile
Ülemiste City Future Forumi paneelides tuuakse välja lahendused, kuidas leida, hoida ja arendada talente, milliseks kujuneb rohekeskkonna olulisus ning milliseid võimalusi toovad innovaatilised andme- ja teadmistepõhised lahendused aina kiiremini muutuvasse äri- ja linnaruumi.
Mõttekodades jagavad kogemusi Peter Löfgren (ABB), Peeter Smitt (Nortal), Enn Õunpuu (Elcogen), Andrus Durejko (Ericsson), Ivo Lasn (Playtech), Meelis Lang (Helmes), Karoli Hindriks (Jobbatical), Ursel Velve (Mainor Ülemiste), Antti Miettinen (Mehiläinen) jpt ettevõtete juhid.
Eesti suurima IT-firma ja Aasta Ettevõtte tiitli omaniku Nortal ärijuht Peeter Smitt keskendub digimaailma tulevikulahendustele ja uutele ärivõimalustele. „Prantslased ja austraallased püüavad teha masinloetavat seadust. Ehk kui isesõitev auto läheb üle LaManche’i väina Inglismaale, saaks ta ise aru sealsest seadusest ja teaks, et peab hakkama teisel pool teed sõitma. See näitab, et meil on ka teistelt kiirelt arenevatelt (digi)riikidelt õppida,“ tõi paljudesse Lähis-Ida ja Aafrika riikidesse Eesti e-kogemust viinud Smitt näite.
Konverentsi peamoderaator on Johannes Tralla, paneele veavad Luukas Ilves, Damiano Cerrone ja Kristjan Lepik.
Samuti on võimalik osa saada erinevatest häkatonidest, Fujitsu läbiviidavast tuleviku linna ühisloome töötoast, tutvuda FutureExpol uute lahenduste, tööriistade ja ideedega või saada EduFestil osa koolitusampsudest vaimse, füüsilise, sotsiaalse ja majandusliku heaolu ning digitaalse tervise teemadel.
Täpsem info konverentsi sisu, sündmuste ja esinejate kohta: www.futureforum.ee
Mainor Ülemiste on Mainor ASi tütarettevõte, mille põhitegevus on Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ning kus töötab, õpib ja elab üle 13 000 inimese. Ülemiste Cityt arendavad Mainor AS, Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.