Tuleviku linn

Rendiratastega julgem liigelda: Lõuna-Korea pealinn pakub turistidele võimalust oma sõidud kindlustada

Eelkõige turistidele suunatud kindlustuse käivitamine on linna jaoks oluline jõupingutus, et muuta linnas liiklemine külastajate jaoks ohutumaks.Foto: estherpoon / Shutterstock.com

Souli linnavalitsus ja turismiorganisatsioon on käivitamas eelkõige turistidele mõeldud renditavate elektriliste jalg- ja tõukerataste ohutuskindlustuse. Selle teenuse arendamisega loodab linn suurendada Souli kui nutika turismilinna mainet, kui tagavad linna külastavatele turistidele täiendavat kindlustuskaitset.

Souli linnavalitsus ütles omapoolses avalduses, et Souli isiklikuks liikumiseks mõeldud jagamisteenuse ohutuskindlustus tagab nii teenusekasutajatele kui ka pakkujatele täiendava turvalisuse.

Selline skeem sündis pärast Souli linnavalitsuse ootust, et turistide hulgas kasvab selliste tõuke- ja jalgrataste kasutamine märkimisväärselt, kuna nutikate tehnoloogiate kasutuselevõtt on kogu turismisektoris aina igapäevasemaks muutumas.

Ohutus on jagamisteenuse suurim nõrkus

Sellise kindlustuse käivitamine on linna jaoks oluline jõupingutus, et muuta linnas liiklemine ohutumaks. Just ohutuse küsimus on välja toodud inimeste rataste jagamisteenuse peamise nõrkusena.

Selleks töötab linn välja süsteemi, mida saab kohandada jagamisteenuse rakendustele. Iga firma, mis pakub Soulis sellist teenust, saab registreeruda kindlustuse saamiseks reisikindlustuskeskuse kaudu.

Kui jagamisteenuse pakkuja on liitunud linna poolt arendatava kindlustusega, saavad teenust kasutavad turistid üle kogu maailma taotleda kindlustust mugavalt oma nutitelefonis vastava jagamisteenuse mobiilirakenduse kaudu.

Tõstab nutika turismilinna mainet

“Selle kindlustuse käivitamine on linna jõupingutus ohutuse tõstmiseks. Rendirataste juures on just nendega juhtuvate õnnetuste arv väga suur ning inimesi tuleb kaitsta,” ütles Souli linnavalitsuse turismi- ja spordipeadirektor Choi Gyeong-ju.

„Soul toetab sellega seotud vajalike süsteemide arendamist, et nii Korea kui teiste riikide turistid saaksid mugavalt kindlustust taotleda. Selline meede aitab tõsta Souli kui nutika turismilinna mainet, tagades samal ajal turistide turvalisuse,” lisab ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.