Tuleviku linn

Kaubarattad aitavad e-poest tellitud pakid otse koju toimetada: Rootsi pakirataste tootja sõlmis lepingu riikliku postiettevõttega

Kogu maailmas mõeldakse pidevalt uute jätkusuutlike lahenduste peale, kuid Rootsis Vansbros asuv ettevõte Monark Exercise on juba valmis ka tegutsema.Monark on ehitanud spetsiaalselt pakiveoks mõeldud jalgrattad ja on saanud kliendiks Rootsile ja Taanile kuuluva postiettevõtte PostNordi. Vansbros asuva Monark Excercise’i tegevjuhi Daniel Mäkineni sõnul on selline leping väga väärtuslik ning tõstab kaubarattad ja nende arendamise ettevõtte fookusesse.

Maailmas valitsev pandeemia on põhjustanud e-kaubanduse plahvatuse ja see on märgatavalt tõstnud nõudlust kaubarataste järele, mis toob pakid kliendile otse ukse taha. Daniel Mäkineni sõnul mängib siin rolli ka klientide suurenenud teadlikkus jätkusuutlikkuse kohta, mis on vähendanud huvi fossiilkütusel töötavate sõidukitega kullerteenuse vastu linnas sees. 

10 aasta pärast vajab Euroopa miljonit ratast

Vansbros asuv ettevõte vaatab optimistlikult tulevikku, kus näeb aina suurenevat vajadust keskkonnasõbralike sõidukite järele, mis veavad pakke klientideni linnades ja teistes tihedamalt asustatud piirkondades. Mäkinen usub, et kümne aasta pärast on Euroopas vajadus miljoni transpordiratta järgi, millest 25-30 000 asuvad Rootsis.

Ettevõte on olnud pikalt aktiivne niinimetatud viimase miili kohaletoimetamisel, kus tellitud kaubad kogutakse kokku linnast väljas asuvas sorteerimiskeskustes ning seejärel toimetatakse kliendini. Kesklinnad on Mäkineni sõnul rahvarohked ning see teeb kullerautodele ligipääsu ja parkimise tihti väga keeruliseks. Monark Excercise’i tegevjuht näeb suur avanevat turgu ka lisaks seni tuntud transpordiettevõttele omasele pakiteenustele. 

Näiteks on hetkel ettevõttel testprojekt käimas ka ehituskaubanduses tegeleva ettevõttega Bauhaus. Projekti käigus pakutakse klientidele võimalust laenutada pakiratas, millega kaubad endale koju vedada.

Kliendid esitavad pidevalt kõrgemaid nõudmisi jätkusuutlikkusele ja tarkadele lahenduste väljatöötamistele ja see on Daniel Mäkineni sõnul ülesanne, millega ettevõtted peavad pidevalt tegelema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.