Tuleviku linn

Rootsi vallas hakkab uusi töötajaid intervjueerima robot

Foto: Tengai-unbiased.com.

Rootsi vald Upplands-Bro võttis kriisiajal töövestluste läbiviimiseks kasutusele tehisintellektiga robotid.

Stockholmi külje all asuvas omavalitsuses on pandeemia tõttu vaja töötajaid erinevatesse valdkondadesse, eriti hooldus- ja hoolekandeasutuste asendustöötajate osas.

Eelmisel aastal sai vallast esimene organisatsioon maailmas, mis võttis kasutusele Tengai värbamisroboti. Tollal kasutati robotit digitaalse koordinaatori positsioonile kandidaadi värbamiseks.

Robot tagab täieliku erapooletuse

Tengai viib läbi andmepõhiseid automaatintervjuusid, mille eesmärk on kõrvaldada eelarvamused inimmõju eemaldamise kaudu.

Samuti väidab ta, et suudab anda seitse korda rohkem intervjuusid kui inimesest värbaja. Organisatsioonid saavad roboteid rentida, et nad saaksid intervjuusid korraldada nende eelistatud asukohas.

Upplands-Bro kasutab Tengai uusimat versiooni, millele on heakskiidu andnud psühhomeetria eksperdid. Robotid on mõeldud kandidaatidele hinnangute andmiseks, et toetada värbamisotsuseid ja suurendada üldist efektiivsust. Robotid on värbamiseks valmis alates 11. maist.

“Ülemaailmse koroonakriisi tõttu peame tagama juurdepääsu pädevatele töötajatele, näiteks eakate hoolduses,” ütles UpplandsBro valla personalijuhi asetäitja Havva Ilhan.

“Usun, et Tengai robotit kasutades suudame selle väljakutse tõhusalt täita. Ootan protsessi alustamist ja on põnev teada, et meil on robot olemas, et väga kiiresti intervjuusid alustama. “

Ilhan lisas, et intervjuude osas ei ole ta leidnud lahendust, mis tagaks täieliku erapoolikuse – selle poole Upplands-Bro vallavalitsus püüdleb. “Robotintervjuude abil oleme edukalt suutnud värbamisprotsessi uuendada, et keskenduda kompetentsusele. ”

Tengai tegevjuht Elin Öberg Mårtenzon selgitas, et intervjuud on täiesti automatiseeritud ja see aitab personaliosakonnal täita nende kõrgeid ootusi tõhususe ja objektiivsuse osas. Tengai on Stockholmis asuv HR Tech idufirma.

Robot sai alguse koostööst värbamise ja personaliagentuuri TNG (kes programmeeris mitmekesisuse ja kaasatuse tarkvara) ja Furhat Roboticsi (ehitas robootikaplatvormi ja OSi) vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.