Tuleviku linn

Saksamaal ehitatakse 3D-printeri abil kolmekorruselist kortermaja

Foto:Peri.

Tulevikus võib vabalt juhtuda, et elumajad valmistatakse 3D-printimise tehnoloogia abil. Kõige värskemaks näiteks on Saksamaal tegutsev firma Peri, kes nimetatud meetodi abil kolmekorruselist kortermaja ehitab.

Kortermaja prinditakse parasjagu Baierimaal ning tegu on nüüdseks ettevõtte teise seda tüüpi majaga. Kaks kuud tagasi teatas ettevõte, et nad kavatsevad “printida” ka tavalise kahekorruselise elumaja.

Uus kortermaja pakub 4090 ruutmeetrit vaba pinda, mis on jagatud viieks erinevaks korteriks ning keldriks. Korterid tulevad eri suurustes, sobides hästi nii peredele kui ka üksikisikutele.

Peri's 3D printed apartment building

Printimisprojekti kestvuseks on kuus nädalat ning maja peaks valmima järgmise aasta märtsiks või aprilliks.

Printimisprotsessi viib läbi hetkel maailma kõige kiirem ehituspõhine 3D-printer BOD2. Masina kasutamiseks läheb vaja kahte spetsialisti, kes jälgivad ja korrigeerivad tegevust läbi printeri pea külge kinnitatud kaamera.

Materjalideks on prinditav betoon ning spetsiaalne i.tech3D tsement. Veetorud ning elekter tuleb muidugi käsitsi sisse vedada ning seal printimist ei kasuta.

Peri esindajate sõnul soovivad nad Saksamaal demonstreerida uue ehitustehnoloogia eeliseid ning usaldusväärsust. 3D-printimisel on elamute konstrueerimisel palju potentsiaali ning selle kasutamise populaarsus on ainult tõusuteel.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.