Tuleviku linn

Samsung ehitas Busani linna Eco Delta City kvartalisse esimesed nutikad kodud

Foto: Shutterstock

Samsung Electronics teatas 27. detsembril, et Lõuna-Koreas asuvas Busani linnas valmisid Eco Delta City nutilinna projekti raames esimesed nutikad kodud.

Eco Delta City pea 12-ruutkilomeetrise pindalaga nutilinnas asub  30 000 majapidamist ning projekti toetab ka Lõuna-Korea veeamet.

Samsung Electronics varustas Eco Delta City nutilinna Smart Village’i hoones 56 korterit nutikate kodumasinate ja tipp-tehnoloogial põhinevate abivahenditega, et muuta elu võimalikult säästlikuks ja mugavaks.

Nutikas tehnoloogia on kasutusel viies olulises valdkonnas: tervishoid, robotid, elukeskkond, andmete kogumine ja töötlemine ja veeteenused. Nuti-korteritesse kolivad peagi sisse elanikud, kes saavad projekti raames järgmise viie aasta vältel nutikodus elamist omal nahal kogeda.

Majapidamistesse paigaldati kokku 15 erinevat toodet, mille seas on näiteks Samsungi Family Hub nutikülmik, mis pakub kasutajale retsepte ja soovitusi, kuidas kasutada nutilinnas asuvates farmides kasvatatud värsket toodangut. Toodete seas on ka pesumasinad, kuivatid, auru-kuivatid, nõudepesumasinad, tolmuimejad, Q-LED telerid, õhukvaliteedi andurid ja Galaxy Tab sarja tooted. 

Tehnoloogia võimaldab inimestel oma kodumasinaid ise juhtida ning reguleerida valgustust ja kütet. Samuti saavad elanikud võimaluse jälgida, kes neil päeva jooksul ukse taga käis ning võtta tehnoloogia vahendusel vastu neile saadetud pakid. 

Samsung pakub elanikele ka mitmeid lahendusi, mis aitavad inimestel muuta oma elukeskkond ja elustiil tervislikumaks. Seadmete abil on näiteks võimalik ööpäevaringselt jälgida õhukvaliteeti ning seadistada õhukvaliteedi tehnoloogia nii, et see puhastab õhku ise ja vastavalt muutustele. Samuti saavad elanikud jälgida oma energiakulu ning seadistada kodumasinad nii, et need oleksid võimalikult säästlikud.

Sellele lisaks pakub Samsung mitmeid teenuseid, mis muudavad elu lihtsamaks. Näiteks aitavad seadmed hinnata õhukvaliteeti ja selle muutuseid ning puhastavad automaatselt õhku, kui vaja. Samuti käib pidevalt energiakulu jälgimine kodumasinatel ja koristamisel ning külmkapp pakub retsepte, kus kasutatakse nutilinnas kasvatatud toodangut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.