Tuleviku linn

Saudi Araabias edeneb nii inimeste kui kaupade vedu isejuhtivate elektriliste sõidukitega

Fotod: Navya.

Saudi Araabia transpordi- ja logistikateenuste ministeerium allkirjastas ettevõtte Navyaga vastastikuse mõistmise memorandumi, et toetada isejuhtivate sõidukite kasutuselevõttu kuningriigis.

Seoses allkirjastatud lepinguga, soovib Saudi Araabia võtta kasutusele isejuhtivad elektrilised shuttle-bussid inimeste veoks ning elektrilised puksiirid, mida kasutatakse kaubaveoks lennujaamades ja tööstusobjektides.

Suuremahuline kasutuselevõtt

Lepingu eesmärk on viia ellu pilootprojekte, määratleda regulatsioone ja arendada kohalikke pädevusi, et valmistada ette ja kiirendada 4. taseme autonoomsete sõidukite laiaulatuslikku kasutuselevõttu kogu Araabia poolsaarel.

Saudi Araabia teatel aitab projektide elluviimine saada neil üheks esimeseks turuks maailmas, mis kasutab oma territooriumil suuri shuttle-parke.

Foto: Navya.

Samuti mängib süsinikdioksiidivaba bussipark kuningriigi jaoks olulist rolli tuleviku linnade ehitamisel, pakkudes puhast õhku ja paremat elukvaliteeti vastavalt Saudi Vision 2030-le – strateegiline raamistik, mille eesmärk on vähendada sõltuvust naftast.

“Transpordi- ja logistikateenuste ministeerium on võtnud kohustuse võimaldada uute tehnoloogiate kasutuselevõttu kõigi transpordiliikide puhul osana valdkonna riiklikust strateegiast, et olla innovaatiline sektor ja sujuva liikuvuse mudel,” rääkis Saudi Araabia planeerimis- ja teabeministri asetäitja dr Mansour Alturki.

Autonoomsete liikumissüsteemide ja nendega seotud teenuste pakkuja Navya osa autonoomse mobiilsuse turul on Pärsia lahe koostööriikides tänaseks juba 75 protsenti.

Ettevõtte teatel võimaldab lõplik leping koos Saudi Araabia toetusega viia oma teadus- ja arendustegevuse kõrgemale tasemele, arendades uusi tehnoloogiaid linnakeskustes, nutikates linnades, lennujaamades, parkides ja tööstusobjektides. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.