Tuleviku linn

See ongi tulevik: 5G abil saab arst abivajajani ka teisest riigist

Uudiseid 5G kohta kuuleb iganädalaselt: kuskil võetakse jälle 5G kasutusele, mõnel uuel seadmel on 5G võimekus, keegi või miski on 5G-ks valmis. Kuid milleks meil tegelikult 5G ühendust vaja on? Suurbritannias demonstreeriti selle võrguühenduse võimekust viies läbi kaugjuhtumisega ultraheli.

West Midlandsi linnas esitleti situatsiooni, kus 5G ühendusega kiirabisõidukis viidi kaugjuhtumisega läbi ultraheli. Demonstratsioonis simuleeriti olukorda, kus parameedik peab sõidukis patsiendile ultraheli tegema. Samal ajal juhendab parameedikut reaalajas otseühendusega laborist ka arst, kes ultrahelipilti jooksvalt vaadata saab.

Ultrahelisensorit kasutab parameedik, kuid seda saab juhtkangi abil kaugjuhtimisega kontrollida arst – parameedikul on käes 5G ühendusega “robotkinnas”. Kinnas tekitab väikseid vibratsioone, et juhtida parameediku kätt sinna, kuhu arst seda soovib liigutada. Sedasi saab arst kaugjuhtimisega kontrollida ultrahelisensorit ja näha ka ultrahelipilti, kõike tänu 5G võrguühendusele, mille suured kiirused võimaldavad kvaliteetset pilti kindlalt edastada.

5G võrguühenduse abil sääraste ultrahelide läbiviimine võib Suurbritannia haigekassale (NHS) palju kasu tuua. Patsiendid saavad kiiremini diagnoose ja potentsiaalselt saab sedasi vähendada ka kiirabi väljasõite, vabastades sellega hädaabitöötajate väärtuslikku aega.

Allikas: TheBusinessDesk.

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerivad Ülemiste City arendajad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.